EUR : 395.83
USD : 367.33
Időjárás ikon19°

Arany | Hosszú óriási csatában Európa-bajnok 200 vegyesen

Az úszó Európa-bajnokság utolsó előtti napján Hosszú Katinka 200 vegyesen versenyzett.
Második idővel jutott a fináléba, az angol O'Connor az elődöntőben előtte járt. Az olimpián Hosszú 3 tizeddel volt riválisa előtt. A budapesti vb-n Hosszú nyert, az angol csak hetedik lett tavaly. Rajtuk kívül nem is volt európai a döntőben.
A kihívó a 100 méteres mellúszás döntőjében ötödik lett Glasgow-ban, míg Hosszú 100 háton három századdal maradt le a bronzról.
Hosszú mindössze egyetlen századra (28,07) volt a pillangó után az angoltól, és jött a hátúszás, ahol 30 századdal meglógott ellenfelétől. Mellen O'Connor és ő is visszaestek, az olasz Cusinato és a svájci Ugolkova azonban erőre kaptak. A gyorsra négyen együtt fordultak rá, 25 méterrel a vége előtt Hosszú hajszállal átvette a vezetést, és hatalmas energiával a célig meg is őrizte minimális előnyét.
  • Hosszú ideje: 2:10.17.
  • Cusinato - 2:10,25
  • Ugolkova - 2:10,83
  • O'Connor - 2:10,85
A döntőben az derült ki, hogy O'Connorban nincs tartalék. Nem tudta megúszni azt az időt, amit az elődöntőben. Ha 2:10-en belülre kerül, most ő lett volna a győztes, így azonban a négyes pályáról még csak érem sem járt neki. Jakabos Zsuzsa a nyolcadik helyen végzett
Forrás: Index.hu