EUR : 394.87
USD : 364.71
Időjárás ikon16°

Hosszú Katinkának nincs ellenfele

A budapesti világkupa első napja és két aranyérme után pénteken is Hosszú Katinkától hangos a Duna Aréna. A 30 éves, háromszoros olimpiai bajnok magyar úszóklasszisnak 400 vegyesen egy rendkívül kemény mezőnyben kellett nyernie, és nem okozott csalódást. A mezőnyben ott volt Jakabos Zsuzsa és Kapás Boglárka is.

Hosszú kiválóan kezdett, a kínai Zsu mellett úszott az élen az első 200 méteren, mögöttük Jakabos jött még jó ritmusban. A többiek, így a világcsúcstartó Mireia Belmonte messze lemaradva követte a hármast.

200 métertől már Hosszú Katinka hátát nézte a mezőny, onnantól kezdve nem lehetett megfogni, 50 méterrel később már 2,5 másodperccel vezetett. 300 méternél Jakabos az ötödik, Kapás az utolsó, miközben Hosszú már több mint 3,5 másodperccel alázott.

A világcsúcs végül messze volt, de a háromszoros olimpiai bajnok 4:23.55-tel nyerte karrieje 402. vk-érmét. Külön öröm, hogy Jakabos a harmadik helyen végzett. Kapás a nyolcadik.

Forrás: 24.hu