EUR : 393.51
USD : 368.35
Időjárás ikon13°

Győzelem idegenben! Azerbajdzsán-Magyarország 1-3 | Hajrá Magyarok

A magyar válogatott bár talán többet birtokolta a labdát a meccs elején, nem sikerült látványosan kapujához szorítani az azerieket. Ennek ellenére 18 perc után vezetéshez jutottunk, Ddzsudzsák Balázs beívelésére érkezett jól Willi Orbán és higgadtan a kapu jobb alsó sarkába bólintott. Ezután átadták a mieink a területet és a labdát Azerbajdzsánnak, amely nem tudott mit kezdeni a fegyelmezetten védekező magyarokkal, egy-két beívelésen kívül nem volt min izgulnunk, sőt talán inkább a vendég együttes növelhette volna előnyét. Térfélcsere után sem változtatott taktikáján Marco Rossi, viszont a magyarok sokkal élesebbek voltak támadásban. Dzsudzsák és Kleinheisler László bombáját is bravúrral védte a kapus, de az 53. percben egy szöglet után újra Orbán lőtt gólt, így növeltük az előnyünket. Nagyon elkényelmesedett a magyar válogatott, a hazai csapat viszont kidolgozott egy szép akciót, Almeida kiugratásával Ramazanov lépett ki, a bal alsó sarokba tartó labdát kiütötte Gulácsi Péter. Sajnos Emreli ért oda elsőként, így szépített Azerbajdzsán. Két percre rá jött viszont a válasz, Kleinheisler László passza találta meg Holman Dávidot az ellenfél tizenhatosán belül, a középpályás pedig a bal fölsőbe bombázott. Ezután megnyugodtak a kedélyek, az azeriek nem tudtak, a magyarok annyira nem akartak már gólt lőni – Dzsudzsáknak azért összejött még egy kapufa – az idő pedig szép lassan letelt. Az egyetlen bosszúságunk az lehetett a hajrában, hogy a játékvezető elküldte Marco Rossit a kispadtól, amikor egy bedobást reklamált, reméljük Wales ellen leülhet a kispadra. Az E csoportban ezzel megszületett az első idegenbeli győzelem.

Eb-selejtező, 3. forduló, E csoport:

Azerbajdzsán-Magyarország 1-3 (0-1)Baku, Bakcell Aréna v.: Kevin Blom (holland)Azerbajdzsán: Agajev – Medvegyev, Mammadov, Hüszejnov, Krivocsjuk – Ricard Almeyda, Qarajev, Nazarov –  Emreli, Dadasov, Sejdajev Szövetségi kapitány: Nikola JurcevicMagyarország: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orbán, Korhut – Nagy Á. – Dzsudzsák, Kleinheisler, Szoboszlai, Nagy D. – Szalai. Szövetségi kapitány: Marco RossiGólszerző: Emreli (69.) ill. Orbán (18., 53.), Holman (71.)Sárga lap: Hüszejnov (40.), Nazarov (50.), Medvegyev (59.) ill. Szoboszlai (28.), Kleinheisler (68.)
  Forrás: 24.hu