EUR : 393.76
USD : 368.76
Időjárás ikon12°

Kapás Boglárka világbajnok 200m pillangón

Kapás Boglárka aranyérmet nyert 200 méter pillangón a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokság úszóversenyeinek csütörtöki versenynapján.A két magyar versenyző rajtja nem volt túl erős, Szilágyi negyedikként, Kapás nyolcadikként érte el az első falat, a fél távhoz érve az ötödik és nyolcadik helyen haladtak. Ahogyan tegnap az elődöntőben, Kapás ma is megindult a táv második részén,150-nél feljött a negyedikre, szenzációs hajrával pedig világbajnok lett! Végre összejött neki a 2:07 alatti idő is, a 2:06.78 új egyéni csúcs. Ez az első világbajnoki aranya. Szilágyi 2:07.68-as idővel a hatodik helyen zárta a finálét.
Eléggé hihetetlen, hogy ez megtörtént. Örülök, hogy végre 2:07 alatt vagyok. Elég lassú volt a mezőny, boldog vagyok, hogy nyertem, elég gyenge idővel lehetett nyerni
– mondta az M4 Sportnak Kapás Boglárka a döntő után félig pityeregve, félig nevetve.
Minden pontosan úgy történt, ahogy elterveztem, 100-on egy testhosszon belül akartam maradni, a végén pedig bele akartam adni mindent, amit tudok.
Forrás: Pestisracok.hu