EUR : 395.83
USD : 367.33
Időjárás ikon19°

Kajak-kenu-vb - Arany-, ezüst- és bronzérem a pénteki döntőkben

[fb_button]A magyar csapat tagjai egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek az augusztus 23-ai, pénteki döntők során a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.Az első hely a Medveczky Erika, Hagymási Réka 1000 méteres kajak kettes nevéhez fűződik - Medveczky tavaly is győzött ebben a számban -, míg a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros másodikként zárt 500 méteren. A legrövidebb távon is jutott egy dobogós hely a hazaiaknak: a felnőtt vb-újonc Lucz Anna, Kiss Blanka kajakos duó harmadikként zárt 200 méteren. A pénteki döntős program hét száma nem szerepel az olimpiai programban.A győztes Hagymási Réka (elöl) és Medveczky Erika a női kajak párosok 1000 méteres versenyének döntője után a szegedi kajak-kenu világbajnokságon 2019. augusztus 23-án. MTI/Kovács TamásForrás: Magyar Fórum