Vadhajtások

Óriási magyar siker! Michelisz Norbi a WTCR bajnoka

Pokoli nehéz, esővel és nagy fordulatokkal terhelt hétvégén nyerte meg első világbajnoki (világkupai) címét Michelisz Norbi Malajziában.

A verseny vége előtt három körrel még mindig Azcona vezetett, Michelisz az 5. helyen autózott, míg Guerrieri csak a 23. pozíciót foglalta el. Ekkor Kristoffersson legyűrte Azconát, végül ilyen sorrendben autóztak a célig. A harmadik helyen Kevin Ceccon, a negyediken Frederic Vervisch végzett.

Összetettbeli riválisa műszaki hiba miatt nem szerzett pontot, Michelisz Norbert így az ötödik hellyel megnyerte a világkupa-szezont.

“Semmi nem számít”, csak a győzelem – mondta meghatódva, még a kocsiban a magyar, aki 10 éve versenyez a túraautós sorozatban.

“Nem is tudom, mit mondjak. Trükkös nap volt, de végül sikerült. Köszönöm a csapatnak, a családnak és a barátaimnak, valamint a magyar szurkolóknak, az elmúlt 10 évben segítettek”

– nyilatkozott megindultan Michelisz Norbert a futam után.

Hozzátette: a verseny közben még nem fogta fel, mi is zajlik éppen, és hogy bajnok lesz, csak tette a dolgát.

Talmácsi Gábor 2007-es gyorsasági motoros világbajnoki címe óta ez a magyar motorsport legnagyobb sikere.

Forrás: Totalcar