EUR : 393.4
USD : 369.7
Időjárás ikon13°

Megcsináltuk! Hatalmas küzdelemmel legyőzte a férfi kézilabda válogatott a szlovénokat

29-28-ra legyőzte a magyar kézilabda válogatott a szlovénokat! MÁSODIK FÉLIDŐ60. perc: 56 másodperc maradt, Vranjes időt kér. Henigman nagyon gyorsan kiharcol egy hetest, Bóka csapott rá a kezére. Dolenec védhetetlenül kilövi a bal felsőt (28–29). Magyar időkérés, 19 másodperc maradt, még nem volt passzívon a bírók keze.59. perc: Passzívnál lő Ligetvári, a sáncról pedig a kapuba pattan a labda. 27–2958. perc: Bánhidinél látnak belemenést, belefordult az ellenfelébe. Dolenec kap szabaddobást. Megint megállítjuk őket, kevesebb mint két és fél perc maradt. Bombac megtalálja Mackovseket, aki balról nem is hibázik. 27–2857. perc: Úgy is van, Máthé egy remek kereszt után balról kilövi a kapu bal oldalát (25–28). Gyors szlovén válasz, Dolenec lő gólt. 26–2856. perc: Belülvédekezés miatt hetest kapnak a szlovénok. Mikler védi Dolenec hetesét, de a kipattanó is a szlovéné, azt pedig már nem hibázza el. 25–2755. perc: Visszacserélik Ferlint a kapuba a szlovénok, a másik oldalon pedig Bombac remek passza után Blagotinsek a kapu fölé ejti a labdát. Időt kérnek a mieink, elmehetünk négy góllal. Máthé ment bele az ellenfelébe, elveszik a labdát.54. perc: Remek, ez is bent van! Nagy néhány csel után a jobb alsó sarokba lovi a labdát. 24–2753. perc: Elképesztő, Nagy passza után Ligetvári bombáz megint a léc alá (23–26). Megint gyorsan válaszolnak, Janc eredményes a jobb szélről. 24–2652. perc: Ligetvárival nem bírnak, egy jó előkészítés után bombáz a kapuba (22–25). Dolenec gyorsan szépít, kilövi a bal alsót. 23–2551. perc: Bombac kap szabaddobást, majd passzívnál Henigman belül fogta meg a labdát.50. perc: Bánhidit hárman veszik körbe, tépik is, de csak szabaddobást kapunk. Nagy lövését Kastelic védi.49. perc: Ligetvári pazar formában, ezúttal a jobb alsó sarokba bombázza a labdát (22–24). Blagotinseket Zabic váltotta, aki ziccerben Mikler lábát találja el.48. perc: Kapust cserélnek a szlovénok. Bombac passza után Blagotinsek lövi a kapunkba a labdát. 22–2347. perc: Időt kér Vranjes, lehet hogy Bombac is érkezik a pályára. Így van Bombac irányít. Dolenec ugrik be a hatoson belülre, közelről pedig nem hibázik (21–22). Ligetvári emelkedik, majd hatalmas gólt lő a léc alá. 21–2346. perc: Labdát veszítünk, Janc rohan, majd könnyű gólt szerez (20–21). Nagy remekel, ezúttal Rostához passzol, ő pedig Bánhidihez hasonlóan nem hibázik beállóból. 20–2245. perc: Blagotinsek fordul be Rosta mellett, majd gólt lő. 19–2144. perc: Nagy egy kis labdavezetés után laposan lő, a labda pedig a jobb oldali kapufáról a kapuba pattant (18–20). Ráadásul Cehtét utólag ki is állítják Nagy megráncigálásáért. Ligetvári parádés labdaszerzése után indítja Rostát, aki az üres kapuba dobja a labdát. 18–2143. perc: Fordítottunk! Nagy Bence 121 km/h-val zúdítja a kapuba a labdát (18–19). Cehte megy fel, majd a jobb oldali kapufát találja el.42. perc: Remekül védekezünk, passzívnál kell lőniük, Janc kísérlete után Mikler véd, Fekete pedig összeszedi a kipattanót.41. perc: Cehte rossz passzát összeszedi Blagotinsek, majd gólt lő ziccerből (18–17). Nagy passzol Bánhidihez, aki beforgatja Cehtét, majd megszerzi a kilencedik gólját! 18–1840. perc: Nagy passza után Bánhidi lő gólt, egyenlítettünk! 17–1739. perc: Máthé lövését sáncolják, a sarokból jöhetünk passzívnál. Máthét újra sáncolják, majd Máthé újabb lövése a lécről jön le. Újabb két magyar lövés, és két szlovén blokk. Vranjes sárga lapot kap, tovább támadhatunk.38. perc: Ezúttal Nagyot küldik ki, magára húzta Blagotinseket. Dolenec bejátszása nem volt túl pontos, a miénk a labda, emberhátrányban egyenlíthetünk.37. perc: Blagotinsek bent volt, rohanunk, Szita bejátszása után pedig Bánhidi lő gólt. 17–1636. perc: Zarabec lövését Mikler lábbal védi. Érkezik Nagy Bence a pályára. Passzívnál Nagy test melletti lövését blokkolják.35. perc: Dolenec tör be, de a lövése után Miklerben elakad a labda. Passzívnál Győri kezéből esik ki a labda.34. perc: Zarabec talpról a kapunk bal oldalába zúdítja a labdát (17–15).  Győri lövése után a léc kisegíti a szlovénokat.33. perc: Szita lövését blokkoljákm, de a lepattanó Máthéé, aki a rövidbe lövi a labdát (16–15). Máthét küldik ki két percre, Blagotinsekkel harcolt.32. perc: Szita remek passza után Bánhidi lő gólt (16–14). Mackovsek lövése után Mikler véd,de oldalt megy ki a labda. Újabb Mikler-védés, megint Mackovseken fog ki.31. perc: Elkezdődött a második félidő, újra Mikler van a magyar kapuban. Blagotinsek fordul bele Máthéba, jöhetünk.ELSŐ FÉLIDŐ30. perc: Ez már nagyon kellett, Mackovsek lövését Székely védi. 25 másodperc van még, időt kérünk. Ügyes játék, Balogh passza után Bá nhidi lő gólt (15–13). Van még tíz másodperc, jönnek a szlovénok, Zarabec pedig nagyon távolról, 125 km/h-val bombázza a kapunkba a labdát. Ezzel véget ért az első félidő, a szünetben a szlovénok 16–13-ra vezetnek.29. perc: Pazar figura, Balogh passza után Hornyák ugrik be, majd a középen érkező Győrinek továbbít, ő pedig közelről a kapuba lő (15–12). Időt kérnek a szlovénok.28. perc: Szita bejátszása után Bánhidi léc alá tartó lövését Ferlin bravúrral védi. Cehte rossz passzt kap, de megfogja a labdát, beugrik a hatoson belülre, majd gólt lő. 15–1127. perc: Sipost küldik ki másodszor is, szerencsénkre Jancot is kiállítják két percre reklamálás miatt. Mackovsek megtalálja a falban Zabicot, aki csúnyán a kapu fölé lő.26. perc: Először van négy közte, Cehte átlövése is beakad (14–10). Balogh a jobb szélről átdobja Bókának, aki így a szinte üresen maradt kapuba továbbítja a labdát. 14–1125. perc: Újabb eladott labda, Janc csap le rá.24. perc: Ezért nagyon kár, Cehte passzívnál lő, Székely azonban nem tudja hárítani a nem túl erős és nem túl pontos lövést (12–10). Győri hagyja el a labdát, Mackovsek rohan, passzol Zabicnak, aki nem is hibázza el a ziccert. 13–1023. perc: Passzívnál megtaláljuk Bánhidit, aki befordul, majd a bal alsóba lövi a labdát (11–10). Mackovsek egy betörés után a kapufát találja el, a kipattanó viszont a szlovénoké. Legalább kiegészültünk.22. perc: Kiállítás a szlovénoknál is, Henigman rántotta le Bánhidit.21. perc: Sipos robban ki a falból, elviszi az ellenfelét, ki is küldik két percre. Henigman emberelőnyből gyorsan kilövi a jobb felsőt. 11–9 20. perc: Ligetvári indult meg, majd védhetetlenül a bal felső sarokba bombázza a labdát. 10–9 19. perc: Újabb jó védekezés Sipostól, indulunk is, Bóka ziccerét azonban védi Ferlin. Ez volt Bóka első elhibázott lövése ezen az Eb-n. Dolenec is csúnyán elméri a kapunkat.18. perc: Balogh passza után Bánhidi valahogy megtartja a labdát, majd megszerzi a harmadik gólját is (10–8). Labdát szerzünk, de Hornyák belemegy Henigmanba.17. perc: Dolenec jön közel a falhoz, majd a kapu jobb oldalába lövi a labdát. 10–716. perc: A magyar kapuban Miklert Székely váltotta. Dolenec lövését védi is Székely, lerohannánk őket, Hornyák azonban rossz passzt kap.15. perc: Egymás után kapjuk a szabaddobásokat, végül Balogh lövését Ferlin könnyedén védi.14. perc: Bánhidit kiküldik két percre Blagotinsekről. Mackovsekkel nem tudunk mit kezdeni, megint kilövi a jobb felső sarkot. 9–713. perc: Szita megugrasztja a falat, közbelő, így a labda a kapu közepében köt ki. 8–712.perc: Janc kap sárga lapot.  Szita hibázik, jönnek a szlovénok, Dolenec pedig gólt lő egy betörés után. 8–611. perc: Balogh lövését a hatoson belül sáncolja Blagotinsek, ez is hetes. Balogh sem hibázik, egyenlítünk (6–6). Mackovsek kapja le a levegőből a labdát, majd a jobb felső sarokba bombázza azt. 7–610. perc: Cingesar harcol ki hetest, Szita védekezett belül. Zarabec 114 km/h-val a léc alá bombázza a labdát, vezetnek a szlovénok. 6–59. perc: Bánhidi passza után Balogh kinézi magának a jobb felsőt, de nem találja el a kaput.8. perc: Győri remekül kezd, Balogh passza után két ember között beugrik, majd a léc alá küldi a labdát (4–5). Megint egyenlítenek, Zarabec átemeli Sipost, majd gólt lő. 5–57. perc: Mackovsek tisztán ugrik fel a szaggatottnál, majd a bal felső sarokba zúdítja a labdát. 4–4 6. perc: Blagotinsek tépte meg Bánhidi mezét, ezért két percre ki is küldik. Emberelőnyben Balogh megindul, a lövése után a labda két kapufát is érint, végül azonban a kapuban köt ki. 3–45. perc: Mackovsek bombáz a kapunkba (2–3), majd Ferlin védi Balogh kísérletét. Jönnek a szlovénok, Blagotinsek pedig egyenlít. 3–34. perc: Szitát megtámasztják, így a kapu fölé lövi a labdát, szabaddobást nem kapunk. Mackovsek passza pontatlan. Balogh megint megtalálja Bánhidit, aki két védő között is befordul, majd a léc alá küldi a labdát. 1–33. perc: Szita sárgul be, majd Dolenec lövését védi Mikler, a kipattanót pedig begyűjtjük.2. perc: Dolenec villan meg, talpról a kapu közepébe küldi a labdát (1–1). Góllal válaszolunk, Győri eredményes. 127 km/h-val ment a lövés! 1–1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a mieink vezethetik az első támadást. Jó a kezdés, Balogh passza után Bánhidi befordul, majd kilövi a jobb alsót. 0–1  Forrás: Nemzeti Sport