EUR : 393.4
USD : 369.7
Időjárás ikon13°

Győzelem! – A Ferencváros visszavágott a Bukarestnek a BL-ben!

A Ferencváros női kézilabda-csapata 31–27-re legyőzte a CSM Bucuresti csapatát a Bajnokok Ligája A-csoportjának mai csoportmeccsén az Elek Gyula Sportcsarnokban. Nem csupán a győzelemnek, de a csapat tartásának is örülhetünk, hiszen Elek Gábor lányai a mérkőzés nagy részében hátrányban voltak román riválisukkal szemben, ám a végén mégis képesek voltak a maguk javára fordítani a meccset.Idei első BL-mérkőzését játszotta a Ferencváros, ráadásul közvetlen csoportriválisa, a bukaresti CSM ellen. A Bajnokok Ligája A-csoportjában eddig a Rosztov-Don kiemelkedett, az őt üldöző többi csapat közül pedig a CSM Bukarest volt az, amely leginkább tartani tudta a lépést az oroszokkal. Ezért a BL-ben nagy reményeket tápláló Fradi számára különösen fontos volt a mai összecsapás,hiszen a győzelem azt jelentette, hogy a zöld-fehérek felzárkóznak a román csapat mögé. Talán emiatt is kezdett nagy elánnal a magyar csapat, és a mérkőzés első negyedórájában sikerült is előnyhöz jutnia. Ám a félidő derekán többször is hiba csúszott a támadójátékba, amit a románok ki is használtak. Hiába volt már négygólos is a Fradi-előny, a félidőben a Cristina Neagu és Barbara Lazovics által húzott CSM vezetett 16–14-re. A második játékrészben továbbra is nagy lendülettel rohamozott a Fradi, és hamarosan utol is érte a románokat. Kovacsics, Bölk, Behnke és Klujber is fontos gólokkal járult ehhez hozzá. Mivel azonban már belül voltunk az utolsó 10. percen, a döntetlen (26–26) még nem volt jó eredmény a mieinknek. Csapatunk ekkor egész egyszerűen állva hagyta riválisát: az utolsó hét percben 5–1-es rohammal zártunk. Magára talált a zöld-fehérek válogatott magja, Kovacsics, Háfra, Schatzl és Klujber is betalált, így magabiztos győzelemmel (31–27) sikerült lezárni a rendkívül fontos, “négypontos” ütközetet.A siker értékét növeli, hogy Elek Gábor lányai a mérkőzés hajrájában tudtak újítani és a maguk javára fordítani az összecsapást, ráadásul a csoport másik mérkőzésén (Vipers Kristiansand–Team Esbjerg) döntetlen született, ami nekünk most kifejezetten előnyös. A BL következő fordulójában, egy hét múlva, a most norvég ellenfelével döntetlent játszó dán Esbjerg lesz a zöld-fehérek ellenfele, szintén hazai környezetben.   (Pestisrácok.hu)