Pénzbüntetésre ítélt a bíróság egy 20 éves férfit, aki tavaly áprilisban egy tüntetésen sértegette, szidalmazta a rendőröket - közölte a fővárosi főügyész hétfőn az MTI-vel.Ibolya Tibor közleményében azt írta: a vád szerint a férfi tavaly április 14-én, a késő esti órákban részt vett az V. kerületi Kossuth Lajos téren tartott tüntetésen, ahol a helyszínt és az Országházat rendőrök biztosították.
A férfi a rendőrsorfalhoz lépett és perceken át sértegette, szidalmazta a szolgálatot teljesítő rendőröket, és többüknek szándékosan cigarettafüstöt fújt az arcába
- írta a főügyész.
[caption id="attachment_18464" align="alignnone" width="800"]

A fotó illusztráció[/caption]
Hozzátette: az V. és XIII. kerületi ügyészség a vádlott ellen háromrendbeli becsületsértés vétsége miatt emelt vádat a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. Az ügyészség indítványozta, hogy a bíróság tárgyalás nélkül, az iratok alapján hozzon büntetővégzést az ügyben.
A bíróság az ügyészség indítványának helyt adva a férfire 150 ezer forint pénzbüntetést szabott ki. A végzés jogerős.
Forrás: MTI
Kedves Olvasóink!
A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.