Azt írják, már bánják, és a jövőben változtatnak majd ezen.
A
BBC azt írja, hogy a legnagyobb közösségi oldal összesen másfél millió ember e-mailes címlistájához jutott hozzá engedély nélkül. A cikk publikálása után a Facebook úgy reagált, hogy sajnálják és kitörlik a kontaktokat.
A közösségi oldal állítása szerint "véletlenül" jutottak hozzá az elmúlt három évben több mint másfél millió új felhasználó kontaktlistájához. A Facebook ezeket az adatokat még a saját rendszerébe is bemásolta anélkül, hogy erről megkérdezték volna az érintett felhasználókat.
A Facebook igényt tart arra, hogy megtudja az újonnan regisztrálók e-mail-címét és a jelszavát is, pedig ehhez semmi közük sincs"
– mondta egy cyberbiztonsággal foglalkozó informatikus.

Kiderült továbbá az is, hogy aki beírta ezt a jelszót, azt láthatta, hogy felugrik a Facebook felületén egy üzenet, mely szerint importálják a kontaktokat, pedig ehhez engedélyt kellett volna kérniük, ám ez nem történt meg egyetlenegy esetben sem.
Az adatokat arra használtuk, hogy pontosabban tudjuk a hirdetéseket elküldeni a felhasználóknak"
– közölte a Zuckerberg-portál, majd azzal folytatták, hogy értesítik az ügyben érintett felhasználókat.