2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Egy dán iskolában a muszlim imát tanítják a gyerekeknek (Videó)

A Sputniknews információi szerint egy dán iskolában történt ez az ellentmondásos eset. A gyerekek egy tanár jelenlétében tanulják a muszlim szokásokat, a videón elhangzik az is, hogy:

Allah Akbar - Allah a legnagyobb!

A videóban egy muszlim ruhába öltözött afrikai származású fiú megmutatja az iszlám imát egy főleg dán gyerekekből álló csoportnak. Aztán megszakítja a tanár a műveletet, aki utasítja a gyerekeket, hogy mondják „Allahu Akbar” -t, majd az egész osztály térdelt az ima közben.

A videót nem dátumozták, a dán TV2 később rájött, hogy az ima a Velje község Thyregod nevű Iskolájában, Dél-Jütlandon történt 2018 novemberében.

https://youtu.be/4-v_OeQt6Tk

A Document.dk honlapon (amely felfedezte a videót ) és a közösségi médiában, a reakciók indulatosak voltak, sokan arra kérték a tanárt és az egész iskola vezetését, hogy lemondjanak.

Az iszlám Dániában az ország legnagyobb kisebbségi vallása. Egy 2018-as becslés szerint a dán lakosságból több mint 300 000-en (azaz 5,3 százaléka) muszlim vallásúak.

Bede Zsolt - Vadhajtasok.hu

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!