[fb_button]
Újabb megmosolyogtató statisztikai adat került napvilágra az “ellenzéki összefogás” nevű cirkusz legújabb műsoráról. Közzétették ugyanis a IX. kerületi előválasztás részvételi adatait a voksolás szervezői. Ezek szerint a 60 ezres lakosságú kerületben mindösszesen 2 ezren mentek el szavazni, írja a Népszava.
Maguk a jelöltek sem számítottak tolongásra a szavazatgyűjtő pontoknál, az esemény előtt Jancsó Andrea már ezres, míg Baranyi Krisztina kétezres részvételnek is örült volna.
A szavazásra jogosultaknak egyébként 3 napjuk volt az urnákhoz járulni, a voksolás már szerdán megkezdődött, ezzel együtt a 3,3 százalékos részvételi arány a legkevésbé sem nevezhető komoly támogatottságnak.
Az előválasztás előtt a jelöltek arról beszéltek, hogy a voksolás célja, hogy a jelölt minél nagyobb támogatottsággal vágjon neki az önkormányzati választásokon, kérdés azonban, hogy a 2000 választó akarata mennyire erős felhatalmazás egy mintegy hatvanezres kerületben.

Baranyi Krisztina nyerte az előválasztást a nagyobb ellenzéki pártok által támogatott Jancsó Andreával szemben. Baranyi a szavazatok 74 szálékát szerezte meg
Kedves Olvasóink!
A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.