2026. május 27. - Hella
Időjárás ikon 31° 29°
EUR 356.82 :
USD 306.63 :

Elhajtott végrehajtók

[fb_button]

Az év végére befejeződik a hazai végrehajtói kar állományának átalakítása.

Jövőre már csak azok járhatnak el az adósok ügyeiben, akiknek jogi diplomájuk van, de legalábbis elkezdték az egyetemet. Tudvalevő, a devizahitel-szerződések értelmezése sokszor a bíróságoknak is komoly fejtörést okoz, hát még a jogban járatlan végrehajtóknak. Épp ideje, hogy felkészült írástudók asszisztáljanak tíz- és százmillió forintok, családi drámák ügyében, ne pedig olyan – tisztelet a kivételnek! – nagymellényű, arrogáns, tenyeres-talpas előemberek, akiknek suttyó fellépéseiről szinte hetente lehetett hallani.

Egy ideje alkalmatlan emberek ármádiája lepte el a pályát – nem véletlen, hogy masszív közutálat övezte a brigádot. Megjegyzem, az ombudsman már évekkel ezelőtt megállapította: sérti a tisztességes eljáráshoz való jogot a végrehajtói kamara azzal, hogy még csak panaszkezelési és etikai szabályzata sincs. A változtatás szükségességére igazán a 2008-as válság utáni időszak irányította a figyelmet, amikor több botrányos fellépésük is nyilvánosságra került. Ezekhez jött hozzá, hogy az is kitudódott: a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara esztendőkön át tízmilliós mulatságok keretében tartotta a testület különféle rendezvényeit, évértékelőit.

A 2014-es „közgyűlésen” például egy teljes luxusszállodát béreltek ki a végrehajtóknak és csókosaiknak… Bevett gyakorlat volt az is, hogy külföldi útjaikra a kamara egyes tagjai pereputtyostul – asszonyostul, szeretőstül, kinek mije volt – utaztak.

A kamara varieté utazása most folytatódik. Repülnek.ű

Forrás: Magyar Nemzet

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!