2025. december 24. - Ádám,Éva
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

A kormánypárt fölényesen nyerte meg a lengyel "próbaválasztást"

A Lengyelországban kormányzó Jog és Igazságosság (PiS) párt nyerte a jövő heti parlamenti választásokat megelőző próbaválasztást, amelyet hagyományosan a közép-lengyelországi, mintegy tizenöt ezer lakosú Wieruszówban tartottak vasárnap.

A tapasztalatok szerint – több korábbi parlamenti, európai parlamenti, valamint elnökválasztást figyelembe véve – az itteni próbaválasztások közelítik leginkább az országos szintű valóságos szavazások eredményeit.

Megfigyelők szerint itt észlelhetők dióhéjban a lengyelországi pártpreferenciák, ezért 1997 óta a városban – a választási kampány végén – rendezik meg a próbaválasztást. Ez a voksolás sokszor a közvélemény-kutatásoknál is pontosabban vetíti előre a várható valódi választási eredményt.

A wieruszówi szavazáson a helyi jogosult választók 13 százaléka vett részt. A próbaválasztáson hat, a helyi körzetben bejegyzett párt, illetve koalíció indult: a PiS a szavazatok 46,7 százalékát kapta. Rajta kívül négy ellenzéki szövetség lépte át az öt százalékos választási küszöböt.

Lengyelországban jövő vasárnap tartanak parlamenti választást, amelyben 460 alsóházi képviselő és 100 szenátor mandátumáról döntenek.

Forrás: MTI

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!