2025. december 25. - Eugénia
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Száz utassal jön most az Ocean Viking nevű migránshajó

Szép dolog, hogy vannak emberek, akik azzal foglalkoznak, hogy a lélekvesztőkön összezsúfolódott embereket megmentik a Földközi-tengeren. Az viszont már érthetetlen, hogy a mentés után miért kell embercsempészbe átmennie ezeknek a „civileknek”, és miért nem Afrikába viszik vissza a migránsokat, miért kell őket Európára zúdítani?Az Ocean Viking nevű hajó pénteken, 55 kilométerre Líbia partjaitól 92 embert vett fel a fedélzetére.Az Orvosok Határok Nélkül közlése szerint öt terhes nő és 38 gyermek és serdülő volt a migránsok csónakján.
A túlélők közül sokan kihűlési tüneteket mutattak, tengeribetegséggel küszködtek, nagyon legyengültek, és üzemanyag szennyezte be őket
– írták a Twitteren.A fedélzetre vett menedékkérők túlnyomó része Szomáliából érkezett.A hajóval több száz migráns érkezett az elmúlt hónapokban az olasz kikötőkbe. A hideg idő ellenére ősszel és télen is többen vágnak neki a veszélyes földközi-tengeri útvonalnak Líbiából Európa felé.Forrás: 888.hu

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!