2025. december 16. - Etelka,Aletta
Időjárás ikon
EUR 385.14 :
USD 327.95 :

A Vörös Hadsereg „hős” katonáinak hálálkodik Magyarország „felszabadításáért” Dániel Péter

A hungarofób ügyvéd még Izraelben is a magyarokkal foglalkozik.Tegnap, azaz április 4-én volt a 75. évfordulója annak, hogy a legenda szerint 1945-ben ezen a napon hagyta el Nemesmedvesnél Magyarország területét az utolsó német katona a szovjet csapatok elől visszavonulva. Azért fontos kihangsúlyozni, hogy a legenda szerint, mert a kommunisták még ebben is hazudtak: a történelmi bizonyítékok alapján ma már tudjuk, hogy az utolsó német egységek valójában nem április 4-én, hanem 13-án; és nem Nemesmedvesnél, hanem Pinkamindszentnél hagyták el az országot. 1950 és 1989 között azonban mégis április 4. volt a felszabadulás ünnepe, aminek elsődleges oka az, hogy Sztálin a második világháború végén Magyarország német csapatoktól való megtisztításának tervezett időpontjaként április negyedik napját jelölte meg. Hogy ez a gyakorlatban csak 13-án valósult meg, az a kommunistákat a legkevésbé sem zavarta. A „felszabadulás” a valódi felszabadulás helyett a szovjet katonák által elkövetett tömeges nemierőszak-hullámot, málenkij robotot, kollektivizálást, valamint több mint négy évtizednyi szovjet megszállást és kommunizmust eredményezett Magyarországon.E „jeles” napról a hírhedt magyarellenes ügyvéd, az „orbáni diktatúra” elől Izraelbe menekült Dániel Péter a Facebookon emlékezett meg:

Köszönet és hála a Vöröshadseregnek, amelynek hős katonái 75 évvel ezelőtt végre felszabadították Magyarországot a fasizmus alól!

Forrás: 888.hu

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!