„A békés tüntetéseket veszélyes, kártékony bűnözők kerítették hatalmukba. Ártatlan georgiaiakat vesznek célba, lőnek agyon, hagynak meghalni az utcán” – szögezte le közleményében a kormányzó. Majd hangsúlyozta, hogy „ennek a törvénytelen állapotnak véget kell vetni, és helyre kell állítani a rendet államunk fővárosában”. Hozzáfűzte azt is, hogy „elég volt a beszédből, meg kell védenünk valamennyi georgiai életét és megélhetését”. Az atlantaiakat különösen megrázta, hogy fegyveresek agyonlőttek egy 8 esztendős kislányt is a hétvégén. Secoriea Turner az édesanyjával és egy másik felnőttel együtt ült egy autóban, és amikor a vezető megpróbált elhajtani egy illegálisan emelt barikád mellett, hogy leparkoljon, a parkoló bejáratánál lévő fegyveres csoport lőni kezdett rájuk, s agyonlőtte a kislányt. A gyilkosságot a tüntetéseket korábban támogató, demokrata párti polgármester, Keisha Lance Bottoms is elítélte, leszögezve, hogy „ezért nem lehet a rendőröket okolni”.Atlanta protesters attack Georgia State Patrol HQ with fireworks and stones. It wasn’t even the police’s fault that 23 people got shot at a bloc party.pic.twitter.com/VrHhaGlCWW
— Ian Miles Cheong (@stillgray) July 6, 2020
A hétvégén két másik amerikai nagyvárosban is elszabadult a fegyveres erőszak. New Yorkban 44 embert lőttek meg, Chicagóban pedig 17 halálos áldozatot és több mint 70 sebesültet hagytak maguk után a lövöldözések.Forrás: MTI 