Tóth és Karácsony elmondták: „óriási nagy” sikernek tartják, hogy a hat ellenzéki párt elnöke megállapodott: közös jelölteket állítanak mind a 106 választókerületben a 2022-es országgyűlési választásra, és közös programot alkotnak.
„Az MSZP-Párbeszéd továbbra is egyetért abban és kitart amellett, hogy egy miniszterelnök-jelöltre van szükség, egy közös listára és az előválasztás intézményének alkalmazására” – mondta Tóth kettejük online sajtótájékoztatóján.
Megállapodtak, hogy megerősítik parlamenti frakciószövetségüket, „mely a ciklus végéig fennmarad”, és szoros fővárosi együttműködésüket is.
Közös javaslatuk az energiaárak, az áram, gáz és távfűtés árának 30 százalékos csökkentése az átlagfogyasztás mértékéig.

