2024. március 28. - Gedeon, Johanna
EUR : 394.87
USD : 364.71
Időjárás ikon16°

Kajak-kenu Eb: Magyarország legyőzte Európát, 18 éremmel lett első az éremtáblázaton

Erős vasárnappal zártak a magyar versenyzők a poznani kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Vasárnap is kiválóan szerepeltek a magyar versenyzők a poznani kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Aranyérmet szerzett a

Lucz Dóra, Kárász Anna, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra összeállítású kajaknégyes 500 méteren,
Tótka Sándor kajak egyes 200 méteren,
Noé Bálint kajak egyes 5000 méteren,
Bodonyi Dóra szintén kajak egyes 5000 méteren.

A magyar versenyzők összesen 18 dobogós hellyel, kilenc elsővel, hét másodikkal és két harmadikkal zárta a kontinensviadalt. Az olimpiai számokban 4-2-1 volt a mérleg.

A további vasárnapi érmek közül ezüstöt szerzett Kozák Danuta 500 méteren, a Balla Virág, Takács Kincső kenus duó 200 méteren, illetve Fodor Nicholas kenu 5000 méteren, Horányi Dóra szintén 5000 méteren. Bronzérmet szerzett Lucz Anna, Kiss Blanka kajak kettes 200-on.

Az éremtáblázaton Magyarország (18 érem) messze elverte Németországot (10 érem) és Fehéroroszországot (8 érem).