EUR : 395.83
USD : 367.33
Időjárás ikon19°

Döntős a 4x100-as férfi gyorsváltó Tokióban

Magyar érem nélkül mentek el az első úszódöntők Tokióban, Verrasztó Dávid centikkel csúszott le a dobogóról 400 vegyesen, ugyanebben a számban a nőknél a címvédő Hosszú Katinka csak az ötödik lett, mögötte a 17 éves Mihályvári Farkas Viktória a hatodik helyen ért célba.

Javításra lesz lehetőség a medencében, de nem elsősorban a vasárnapi előfutamok alapján, a 4x100-as férfi gyorsváltó döntőbe jutása mellett ugyanis csak Németh Nándor ment tovább a középdöntőbe 200 gyorson a vasárnapi magyar indulók közül.

A Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Németh Nándor, Bohus Richárd összetételű magyar váltó Milák vezetésével 50 méternél világcsúcs részidőn belül, a harmadik helyen fordult. 100-nál Szabó a negyedik helyen ugrott a medencébe, ekkor kicsit visszacsúszott a csapat, de Bohus két hossz alatt visszahozta a magyar váltót a negyedik helyre. Németh is rá tudott kapcsolni a végén, a harmadik helyre hajrázta be a magyar csapatot, amely a hatodik legjobb idővel, 3:12.73-mal jutott be a döntőbe. A döntőt magyar idő szerint hétfőn hajnali 5.05-kor rendezik majd.

A nőknél az inkább 200 háton erősebb Burián Katalin 100 háton 3 századmásodperccel maradt le az középdöntőbe jutásról, 1:00.07-et úszott, nagyon közel járt ahhoz, hogy bekerüljön a legjobb 16-ba. Burián hat századdal maradt el egyéni legjobbjától.

Férfi 200 gyorson két magyar érdekelt is volt. Németh Nándor új egyéni legjobbat (1:46.19) úszva a 12. idővel jutott be a középdöntőbe, Kozma Dominik viszont nem tudta felvenni a versenyt a legjobbakkal, csak a 28. lett, egyéni legjobbjától több mint 3 másodperccel elmaradva, 1:48.87 perces időt úszva.

Férfi 100 háton Telegdy Ádám és Bohus Richárd szerepeltek a mezőnyben. A 200 háton jobb szereplésben bízó Telegdy a saját futamában hetedik, összetettben a huszonkilencedik lett 54.42-es idővel, ezzel nem jutott be a középfutamba. Bohus a többiektől nagyon elmaradva hangolt a már említett 4x100-as gyorsváltó előfutamára – végül ki is zárták a 100 hát előfutamából, feltehetőleg szabálytalan forduló miatt.

Egyből a döntőbe jutásért úsztak a nők 400 gyorson, Magyarországot a 19 éves, a távon ifjúsági olimpiai bajnok és junior világbajnok Késely Ajna képviselte, de nem sikerült döntőbe jutó eredményt elérnie. Késely a saját futamában hatodik, összetettben tizedik lett a 4:05.34-es idejével – a döntőbe nyolcan jutottak be. Késelynek 1,3 másodperc kellett volna a legjobb nyolcba kerüléshez.