A Szallas.hu adatai szerint Budapest, Hajdúszoboszló, Eger, Pécs és Hévíz vonzza a legtöbb turistát az ünnepek alatt, írja az MTI. A vírushelyzet erősítette azt, hogy a karácsonyt inkább otthon töltik a családok.
Az oldalon karácsonyi időszakra elérhető csaknem 15 ezer szálláshelynek az egyharmada még mindig szabad. Csak a kiemelkedő szállodák teltházasak, amelyeknek egész évben nagy látogatottságuk.
Szilveszterre ugyanakkor az oldalon közvetített szálláshelyeknek már csak alig tíz százaléka szabad.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nemrég közzétett adatai szerint 2020 októberéhez képest 79%-kal nőtt ugyan a vendégéjszakák száma, de 2019 októberéhez képest így is 31%-kal kevesebb. A külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma – elsősorban a járványügyi korlátozások bevezetése miatti alacsony bázis következtében – több mint hat és félszeresére emelkedett, de még így is 48%-kal kevesebb volt, mint két éve.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
