Tizenegy Kazahsztánban tartózkodó magyar jelezte, hogy el akarja hagyni az országot, írta Szijjártó Péter a Facebookon.
A külügyminiszter szerint kilenc magyar Almatiban, egy Nur-Szultánban és egy Aktobéban van jelenleg, és bár azon dolgoznak, hogy kimenekítsék őket, de a légi közlekedés és a városok közötti közúti közlekedés is szinte lehetetlen jelenleg.
Kazahsztánban a belföldi közlekedés teljesen leállt, az ország külső határait is lezárták.
Az üzemanyag hirtelen drágulása miatt a posztszovjet ország nyugati, olajtermelő részén indult, de hamar az egykori fővárosra, Almatira kiterjedő tiltakozás hamar fegyveres összecsapásokba torkollt, amelyeknek hivatalosan 26 tiltakozó és 18 rendőri áldozata van.

A rendkívüli állapot kihirdetése után pénteken az államfő közölte: figyelmeztetés nélkül lőhetnek a rendfenntartók a terroristáknak minősített tüntetőkre.
Az országban a városok közötti közlekedés is leállt, sem közúton, sem vasúton, sem repülőn nem lehet utazni.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
