2025. december 27. - János
Időjárás ikon -1°
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Kína: a NATO-t fel kellett volna oszlatni a Szovjetunió összeomlása után

Peking:„Ami Ukrajnát illeti, Kína független, békés külpolitikát folytat”Ez a mondat nem jelent mást, mint hogy Kína nem hajlandó részt venni abban a nyugati kiközösítősdiben, amit az oroszok elle...

Peking:

„Ami Ukrajnát illeti, Kína független, békés külpolitikát folytat”

Ez a mondat nem jelent mást, mint hogy Kína nem hajlandó részt venni abban a nyugati kiközösítősdiben, amit az oroszok ellen folytatnak. Erre számtalan oka van, de leginkább az, hogy pragmatikusan közelítenek a nemzetközi kapcsolatokhoz, különösen gazdasági kérdésekben. Márpedig számukra Oroszország nem mumus, és nem is szent, hanem gazdasági partner, akivel jó üzleteket lehet kötni!

Zhao Lijian a kínai külügyminisztérium információs osztályának igazgatóhelyettese tehát megerősítette Peking eddig is hangoztatott állítását:

„Ami Ukrajnát illeti, Kína független, békés külpolitikát folytat, és érdemben saját maga hozza meg a döntéseit.”

Kína tehát nem hagyja magát befolyásolni, a saját álláspontját képviseli, és nem hajt végre olyan intézkedéseket, amelyeket kívülről diktálnak (diktálnának!) neki. Ezt nevezik szuverenitásnak! Ami Nyugaton sokszor hivatkozott valami, és a Nyugat által talán még többször megsértett valami… De értjük, demokrácia, meg emberi jogok, tudjuk a leckét, csak nem tartjuk hitelesnek. Még akkor sem, ha alapvetően egyetértünk a demokratikus jogrenddel, és az emberi jogok tiszteletben tartásával, csak ugye az úgy nem megy, hogy ezek nevében sértjük ugyanezeket a fogalmakat!

Lijian megfogalmazott még egy-két érdekes gondolatot, amit érdemes lenne ezúttal Nyugaton is meghallgatni, mert az úgy volt az Ukrajnában dúló háború előtt is, hogy a Nyugat nem hallgatta meg Moszkvát, csak szankcionált.

„A hidegháború termékeként a NATO-t fel kellett volna oszlatni a Szovjetunió összeomlása után.”

A Washington Post tegnapi beszámolója szerint az Európai Unió vezetői az április elsejére tervezett virtuális EU-Kína csúcstalálkozón arra készülnek, hogy felszólítják Hszi Csin-ping kínai elnököt és Li Kecsiang miniszterelnököt arra, hogy fegyvereket vagy segélyeket ajánlják fel Ukrajnának, és vezessenek be szankciókat Oroszországgal szemben.

 

Forrás: News.cgtn.com

#Oroszország #Kína #Ukrajna #USA

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!