EUR : 395.06
USD : 371.09
Időjárás ikon11°

Adolf és Fejes C–2 1000 méteren illetve a férfi K–4 1000 méteren is bronzérmes lett

Adolf Balázs és Fejes Dániel bronzérmet nyert C–2 1000 méteren a Münchenben zajló multisport Európa-bajnokság kajak-kenu versenyében.

Adolf Balázs és Fejes Dániel végéig a harmadik-ötödik pozícióban mozgott, végül az ukránokat és a moldovaiakat is sikerült maga mögé utasítania, így a dobogó harmadik fokára állhat fel. Az Európa-bajnok a német hajó lett, míg az ezüstérem az olaszokhoz került.

Mizsér Márk, Béke Kornél, Erdőssy Csaba és Erdélyi Tamás a harmadik helyen zárt K–4 1000 méteren a Münchenben zajló multisport Európa-bajnokság kajak-kenu versenyében.

A magyar négyes szinte végig tudta tartani a lépést az élen haladó (Lucz Dóra férjével, Tom Liebscherrel soraiban rajthoz álló) német és a spanyol hajóval, mindössze az utolsó kétszáz méteren kezdett leszakadni.

Mögöttünk a szerbek indítottak óriási hajrát, de végül nem tudták megelőzni a mienket, akik kevesebb mint egy tizedmásodperccel értek hamarabb célba, ezzel megszerezve az első magyar érmet az Európa-bajnokságon.