EUR : 394.83
USD : 370.49
Időjárás ikon10°

Legyőzte Van Gerwent, Michael Smith a dartsvilágbajnok!

A londoni dartsvilágbajnokság döntőjében a negyedik helyen kiemelt Michael Smith 7:4-re legyőzte Michael van Gerwent, és ezzel életében először elhódította a Sid Waddell-trófeát.

DARTS, PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
Michael Smith (angol, 4., 100.87)–Michael van Gerwen (holland, 3., 99.58) 7:4 (1–3, 3–1, 3–1, 0–3, 2–3, 3–1, 3–2, 3–1, 3–0, 2–3, 3–2)

Túlzás nélkül állítható, hogy a 2023-as döntő helyet kap minden idők legjobb vb-fináléi sorában. Ugyan volt szorosabb csata is, de történelmi eseményeknek lehettünk tanúi ebben a szűk két órában.
A két legjobb játékos jutott be a döntőbe, de Michael van Gerwen esélyesebbnek számított Michael Smithnél. A holland fantasztikus évet tudhatott magáénak a vb-ig, és a vb-n is hengerelt, kiütve ellenfeleit.

A döntő mégis máshogyan alakult. Bár a hollandé lett az első szett, utána Smith is megérkezett a meccsbe. A második szettben történelmi kilencnyilast láthattunk. Van Gerwen és Smith is két-két tökéletes kört dobott, de a korábbi háromszoros bajnok a végén elhibázta a dupla 12-es kiszállót. Ám Smith a hetedik és a nyolcadik tripla után eltalálta ezt a szektort – meglett a tökéletes leg!

Smith simán bírta a tempót, és meglepetésre a holland fáradt el hamarabb. Bár Van Gerwen 3:2-re vezetett, utána az angol sorozatban négy szettet megnyerve 6:3-as vezetésre tett szert. Van Gerwen még tudott szépíteni, de a 11. szett ismét Smithé lett, így az angol 7:4-gyel megnyerte a világbajnoki címet. Életében először!

Smith 100.87-es átlagot teljesített, ez alapból kiemelkedő, de ilyen hosszú mérkőzésen, főleg ekkora tét mellett különösen ritka és bravúros. Emellett 47.3 százalékkal kiszállózott és 22 db 180-as kört dobott. Minden lényeges mutatóban felülmúlta Van Gerwent.

A győztes a Sid Waddell-trófea mellé 500 ezer fontot kap (228 millió forint), a másodiknak 200 ezer font jár (91 millió forint).