2023. február 06. - Dóra, Dorottya
EUR : 384.95
USD : 352.2
Időjárás ikon-1°

Hétfőtől 29 tanár fog engedetlenkedni Szentgotthárdon

Hétfőtől 29 pedagógus fog polgári engedetlenkedni a szentgotthárdi Arany János Általános Iskolában, írja a nyugat.hu egy hozzájuk eljutatott levél alapján.

„A figyelemfelkeltő akcióban való részvételünkről NEM tantestületként, hanem egyénenként, jogtudatos állampolgárként döntöttünk. Tettünk ránk nézve hátrányos következményeit vállaljuk. Akciónk sem az iskolánk vezetősége, sem az iskolánkat felügyelő és irányító tankerület ellen nem irányul. A közoktatás mai helyzete, a pedagógus utánpótlás elapadása, a pedagógusok elkeserítően és méltatlanul alacsony bérezése, a szakmai párbeszéd teljes hiánya, tehát a bizalom hiánya egyre nehezebb helyzetbe hoz minket” - írják a levélben.

Az akciót hétfőtől határozatlan ideig tartják fenn.

Eddig 14 tanárt rúgtak ki azonnali hatállyal, mert részt vettek a szeptember 5-én indult, a közoktatás helyzetéért folytatott polgári engedetlenségi sorozatban.

Az oldalunk sütiket használ. Adatvédelmi tájékoztató