2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Rendkívüli egyeztetést folytatott az ukrán és a magyar agrárminiszter

Mykola Solszkij ukrán agrár- és élelmezésügyi miniszter online megbeszélést folytatott Nagy István magyar agrárminiszterrel. A felek megvitatták az ukrán mezőgazdasági termékek Magyarországra irá...

Mykola Solszkij ukrán agrár- és élelmezésügyi miniszter online megbeszélést folytatott Nagy István magyar agrárminiszterrel. A felek megvitatták az ukrán mezőgazdasági termékek Magyarországra irányuló exportjának helyzetét.

Mykola Szolszkij hangsúlyozta, hogy folytatni kell a tárgyalásokat az ukrán mezőgazdasági termékek exportjáról szóló megállapodások megkötése érdekében, és kijelentette, hogy az egyoldalú döntések elfogadhatatlanok.

NAGY ISTVÁN PEDIG BIZTOSÍTOTTA KOLLÉGÁJÁT, HOGY AZ UKRÁN MEZŐGAZDASÁGI TERMÉKEK TRANZITJA FOLYTATÓDNI FOG.

A felek megállapodtak abban, hogy konzultációkat folytatnak, és a közeljövőben ismét találkoznak – olvasható az ukrán miniszter közleményében. 

A találkozóról Nagy István egy képet posztolt a Facebook-oldalán, de egyelőre nem közölt a minisztérium semmilyen információt a tárgyalásról.

Lengyelországot követően Magyarország kormánya is bejelentette, hogy átmeneti jelleggel megtiltja az Ukrajnából származó vagy onnan érkező gabona és olajos magvak, valamint több más mezőgazdasági termék Magyarországra történő importálását.

#Nagy István #agrárminiszter #ukrán gabona #Ukrajna

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!