Az uniós külügyminiszterek rövidesen megvitatják az Ukrajnának nyújtandó katonai segély újabb részletét és az Oroszország elleni új szankciókat.

Josep Borrell, az Európai Unió külügyi vezetője hétfőn közölte, hogy az uniós külügyminiszterek megvitatják az Ukrajnának nyújtandó katonai segély újabb részletét és az Oroszország elleni új szankciókat – számolt be a TASZSZ.
Borrell szerint
az oroszellenes szankciók tizenegyedik csomagja nemcsak Magyarország részéről vet fel kifogásokat.
Más országoknak is vannak olyan kérdései, amelyeket meg szeretnének vitatni. „Az EU külügyminiszterei hétfőn megvitatják mind az Oroszország elleni új szankcióblokkot, mind az Európai Béke Alapból Ukrajnának nyújtandó katonai segély újabb részletét. Szándékunkban áll vitát kezdeni az Oroszország elleni új szankciókról” – idézte az európai diplomácia vezetőjét a Gazeta.
(Mandiner)
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
