2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Grúziában megtiltanák az LMBT-propagandát és a nemváltó műtéteket

Georgia (Grúzia) törvényhozása hamarosan egy családi értékekkel foglalkozó törvénytervezetet fog megvitatni, amely alapján betiltanák egyebek mellett az LMBT-propagandát és a nemváltó műtéteket –...

Georgia (Grúzia) törvényhozása hamarosan egy családi értékekkel foglalkozó törvénytervezetet fog megvitatni, amely alapján betiltanák egyebek mellett az LMBT-propagandát és a nemváltó műtéteket – közölte kedden a kaukázusi állam parlamenti elnöke.

A kormányzó Georgiai Álom terjesztette elő a tervezetet, amelyre a kormánypárt szerint azért van szükség, hogy megvédjék az országot azoktól az „álliberális” értékektől, amelyek aláássák a hagyományos családi kapcsolatokat.

LMBT-aktivisták és jogvédők egyöntetűen elítélték a kezdeményezést.

Az Interpress hírügynökség jelentése szerint Salva Papuasvili parlamenti elnök elmondta:

a családi értékekről szóló tervezet alapján a jövőben megtiltanák azt is, hogy homoszexuális párok gyerekeket fogadhassanak örökbe, illetve bárki megváltoztathassa a nemét a személyi okmányaiban.

Az azonos neműek közötti kapcsolatokat népszerűsítő rendezvényeket ugyancsak betiltanák, és nem engednék az LMBT-propaganda megjelenését az oktatási intézményekben. A műsorszolgáltatók pedig adásaikban nem mutathatnának intim jeleneteket azonos neműek között.

A többségében ortodox keresztény vallású országban az emberek nagy része a felmérések szerint nem nézi jó szemmel az azonos nemű párok kapcsolatát.

Az ellenzék szerint a Georgiai Álom képviselőinek a lépéssel az a céljuk, hogy eltereljék az emberek figyelmét a gazdasági problémákról az októberben esedékes parlamenti választások előtt.

Georgiában az utóbbi hetekben politikai feszültséget szított a külföldi ügynökökről a múlt héten végül hatályba lépett törvény tervezetének parlamenti vitája. A jogszabály előírja, hogy azok a szervezetek, amelyek anyagi eszközeik több mint 20 százalékát külföldről kapják, külföldi ügynökökként regisztráltassák magukat.

(Demokrata)

#Grúzia #nemváltoztatás #LMBT

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!