Lezuhant egy M-346 Master kiképző repülőgép egy repülési gyakorlat során a lengyelországi Gdynia-Kosakowo repülőtéren. Miután a kifutópályának csapódott, lángba borult.
Erről lengyel kiadványok számoltak be.
🇵🇱💥 A lengyelországi Gdynia repülőterén lezuhant a lengyel légierő M-346 Master típusú kiképzőgépe - jelentette a lengyel fegyveres erők parancsnokságának képviselője. pic.twitter.com/tiEZDNJd6Y
— Bede Zsolt (@Bede_Zsolti) July 12, 2024
Az eset 13 óra körül történt. A baleset idején a fedélzeten csak a pilóta tartózkodott. A lengyel légierő felügyelője, Ireneusz Nowak hadosztálytábornok szerint a pilóta nem próbált katapultálni, ezért halt meg.
Marek Pawlak alezredes, a lengyel légierő parancsnokságának szóvivője elmondta, hogy a baleset okai egyelőre ismeretlenek.
A repülési gyakorlatokat a szombati előadások előtt hajtották végre, amelyeket a lengyel haditengerészeti repülési dandár 30. évfordulójának megünneplésére terveztek. A repülőgép-szerencsétlenség miatt az ünnepségeket törölték.
Az M-346 Master, amelyet a lengyel hadseregben Bielik néven ismernek, egy kétüléses, kétmotoros repülőgép, amelyet haladó repülési kiképzésre terveztek. Lengyelország 2020-ra 16 ilyen repülőgéppel rendelkezett.
