2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Újabb Airbus-helikopterek érkeztek a Magyar Honvédséghez

Újabb két Airbus H225M közepes többcélú helikopter érkezett Magyarországra hétfőn – közölte a honvédelmi miniszter. Szalay-Bobrovniczky Kristóf elmondta: a most érkező gépekkel tízre nőtt a Magya...

Újabb két Airbus H225M közepes többcélú helikopter érkezett Magyarországra hétfőn – közölte a honvédelmi miniszter. Szalay-Bobrovniczky Kristóf elmondta: a most érkező gépekkel tízre nőtt a Magyar Honvédségben a H225M típusú helikopterek száma. A tárca a haderőfejlesztési program keretében összesen 16 közepes szállító forgószárnyast rendelt az Airbus Helicopterstől.

Az új helikopterek tovább erősítik a magyar légierő, így a Magyar Honvédség légiszállító, légideszant és különleges műveleti képességeit, részt vesznek a területvédelmi tartalékos állomány kiképzésében. A Dr. Sticz László vezérőrnagy parancsnokságával fémjelzett magyar parancsnoki évhez kapcsolódóan a Magyar Honvédség biztosítja a légi kutató-mentő és kiürítési (MEDEVAC) és a szállító helikopteres képességeket az Európai Unió EUFOR ALTHEA missziójában, Bosznia-Hercegovinában.

A miniszter emlékeztetett: most, amikor Magyarország szomszédságában egy jellegében 20. századi háború zajlik, a magyar kormány továbbra is csak az azonnali tűzszünetben és a béketárgyalások megkezdésében látja a megoldást.

Ez volt a célja Orbán Viktor miniszterelnök békemissziójának, és erre hívjuk fel a figyelmet a magyar uniós elnökség félévében is. A washingtoni NATO-csúcstalálkozó is rávilágított arra, hogy a Szövetségnek erős nemzeti haderőkre van szüksége. Ennek szellemében, Magyarország és a szövetségeseink biztonsága érdekében kell fejleszteni a magyar haderő, azon belül a légierő képességeit.

A két új gép a gyártó pilótáival az Airbus franciaországi gyárából július 15-én reggel indult Magyarországra, az eszközök átadás-átvétele az MH Kiss József 86. Helikopterdandár szolnoki bázisán zajlik le.

(MTI)

#haderőfejlesztés #Airbus #Szalay-Bobrovniczky Kristóf #Helikopter

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!