2024. szeptember 15. - Enikő, Melitta
EUR : 395.32
USD : 356.37
Időjárás ikon34°22°

14. helyen végzett Magyarország az olimpiai éremtáblázaton (Videón az aranyérmesek)

A női kosárlabdázók fináléjával lezárultak a párizsi olimpia küzdelmei. Rendkívül szorosan alakult az éremtáblázat: az amerikaiak csak több ezüstérmüknek köszönhetően előzték meg Kínát. Magyarország egyetlen bronzéremmel teljesített gyengébben, mint három évvel ezelőtt Tokióban, azonban most egy hellyel előrébb végeztünk a nemzetek sorrendjében.

Az éremtáblázat harmadik helyén a három évvel ezelőtti házigazda japánok zártak 20 arannyal (hazai pályán 27-ig jutottak), az ausztrálok 18, a rendező franciák 16 aranyat szereztek.

Magyarország 6 arany-, 7 ezüst- és 6 bronzéremmel éppen egyetlen harmadik hellyel maradt el a három évvel ezelőtti szerepléstől, csakhogy amíg Tokióban a 15., most Párizsban egy hellyel előbb, a 14. helyen végeztünk az éremtáblázaton.

Elsőként a 21 éves Kós Hubert állhatott fel a dobogó legfelső fokára, miután hatalmas hajrá után nyerte meg a 200 méteres hátúszás döntőjét.

Másnap lett meg a második aranyérem, amikor Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid és Siklósi Gergely négyese, vagyis a férfi párbajtőrcsapat szoros döntőt vívott a japánokkal, végül aranytussal nyerte meg az asszót.

Milák Kristóf, a 200 méteres pillangóúszás tokiói bajnoka ezüstöt szerzett a legerősebbnek tartott számában, néhány nappal később, a 100 méteres távon azonban már elsőként csapott célba. 

Kiemelt érdeklődés előzte meg a nyíltvízi úszók versenyét, ahol Rasovszky Kristóf majdhogynem rajt-cél győzelmet aratott a 10 kilométeres számban, Betlehem Dávid pedig óriási hajrával úszott fel a harmadik helyre, a célvonalnál a két úszó pedig összeölelkezve merült el a kétes tisztaságú folyóvízben.

Legfiatalabb olimpiai bajnokunk Márton Viviána lett, a 18 éves versenyző Magyarország első taekwondo-érmét szerezte meg a nők 67 kilogrammos súlycsoportjában. 

Végül, de nem utolsósorban az utolsó magyar érdekeltségű versenyen, az olimpia zárónapján Gulyás Michelle szerezte meg a küldöttség hatodik aranyérmét. Az öttusázó második helyről vághatott neki a döntő számnak, ahol világrekordot felállítva szakította át a célszalagot Versailles-ban.

 

Ezüstérmet szerzett:

Milák Kristóf 200 méteres pillangóúszásban,
a férfi kardcsapat (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián),
Halász Bence férfi kalapácsvetésben,
Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra K–2 500 méteren,
Nádas Bence és Tótka Sándor K–2 500 méteren,
Csipes Tamara K–1 500 méteren és
Varga Ádám K–1 1000 méteren.

Bronzérmes lett:

Muhari Eszter női párbajtőrben (egyben a magyar küldöttség első érmét szerezte meg), 
Major Veronika 25 méteres női sportpisztolyban,
Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra K–4 500 méteren,
Betlehem Dávid 10 kilométeres nyíltvízi úszásban,
Pupp Noémi és Fojt Sára K–2 500 méteren és
Kopasz Bálint K–1 1000 méteren.

 

Így teljesítettek a szomszédaink:

Az oldalunk sütiket használ. Adatvédelmi tájékoztató