Brüsszel arra kötelezné Olaszországot, hogy azoknak a migránsoknak is adjon családtámogatást, akiknek a gyermekei nem élnek az országban. Az Európai Bizottság szerint ugyanis az olasz eljárás diszkriminatív a bevándorlókkal szemben, ezért eljárást indított a római kormány ellen.
Egy 2022-ben elfogadott törvény szerint ugyanis akik nem élnek legalább két éve az országban és a gyermekeik sem élnek Olaszország területén, nem vehetik igénybe ezt a családtámogatást.
Amióta nem baloldali bevándorláspárti kormánya van Olaszországnak, Brüsszelből egymás után indulnak a politikai támadások a római kormány ellen. Most az szúrja a szemüket, hogy Olaszországban csak azok a migránsok kapatnak családtámogatást, akik gyermekei is az országban élnek. Ez logikus is, hiszen a támogatás éppen a gyermekek nevelésére, eltartására jár. Csakhogy Brüsszel szerint ez diszkriminatív, és kötelezettségszegési eljárást indított Olaszország ellen. Az olasz kormányfő szerint ez teljesen abszurd helyzet.
„Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított ellenünk azzal a bizarr tézissel, hogy el kellene ismernünk az egységes családtámogatási juttatást minden külföldi munkavállalónak. Az EU-n kívülről érkezőknek, azoknak is, akiknek otthon vannak gyermekeik. Egy olyan intézkedéssel állunk szemben, amely számunkra nem fenntartható. Mert nagyon nehéz ellenőrizni például egy Pakisztánból érkező munkavállaló családi jövedelmét" – magyarázta a parlamentben Giorgia Meloni, Olaszország miniszterelnöke.
Az olasz kormány azonban a magyar módszerhez hasonlóan a bevándorlók és a bevándorlás helyett az olasz családokat, az olasz gyermekek megszületését támogatná anyagilag.
A bevándorlók által sűrűn lakott olasz települések önkormányzatai már most is arról panaszkodnak, hogy költségvetésük nagy része a migránsok eltartására megy el, így nem tudják azokat az olaszokat támogatni, akik rászorulnának. A jelenlegi, még a bevándorláspárti kormányok idején hozott önkormányzati törvény nem tehet különbséget olasz és külföldi rászoruló között.
(HírTv)