2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Kína szerint nő az Oroszországgal folytatott kereskedelem volumene

Az Oroszország és Kína közötti kereskedelem volumene tovább növekszik, az Orosz Föderáció a legnagyobb nyersolaj-, gáz- és műtrágyaszállítója a Kínai Népköztársaságnak - mondta He Lifeng, a Kínai...

Az Oroszország és Kína közötti kereskedelem volumene tovább növekszik, az Orosz Föderáció a legnagyobb nyersolaj-, gáz- és műtrágyaszállítója a Kínai Népköztársaságnak - mondta He Lifeng, a Kínai Népköztársaság helyettes államtanácsosa.

„Az egyre bonyolultabbá váló külső helyzetben a két fél mindent megtesz a két ország vezetői által elért fontos konszenzus megvalósítása érdekében. A kétoldalú kereskedelem dinamikusan fejlődik. A 2024-es év első felében a kereskedelmi volumen továbbra is 1,6%-kal nő, átfogóan kielégítve az orosz piac keresletét".

Oroszország a nyersolaj és a földgáz, a faanyag és a káliumműtrágya legnagyobb szállítójává vált Kínának

- mondta He Lifeng a kormányfők rendszeres találkozóit előkészítő orosz-kínai bizottság ülésén.

A kínai miniszterelnök-helyettes emlékeztetett arra, hogy a felek befejezték a Kína és az EAEU közötti kereskedelem liberalizációjának és az eljárások egyszerűsítésének kérdését, és pozitív előrelépés történt a beruházások védelméről és előmozdításáról szóló megállapodás aktualizálásáról szóló tárgyalásokon.

„Az együttműködés az atomenergia, a repülés, az űrrepülés és a műholdas navigáció kulcsfontosságú projektjeiben fejlődik. Bővül az együttműködés az információs technológia, a mesterséges intelligencia és a közlekedés területén” - pontosította He Lifeng.

„A kaotikus nemzetközi helyzet közepette a fenti eredmények nem könnyen születtek meg, de teljes mértékben tükrözik a kínai-orosz kapcsolatok magas fokú kölcsönös bizalmát, stabilitását és életképességét. Reményünket fejezzük ki az együttműködés új szintjére és a kínai-orosz kapcsolatok stabil fejlődésére” - zárta szavait a Kínai Népköztársaság Államtanácsának miniszterelnök-helyettese.

#kereskedelem #Oroszország #Kína

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!