„A mi telefonjainkat nem fogják elvenni. A Madách tényleg előre megy, nem hátra” – jelentette ki a VII. kerületi Madách Imre Gimnázium egyik diákja a Belügyminisztérium Nádor utcai épülete előtt hétfő este.

Néhány tucatnyian tüntetnek az iskola igazgatójának leváltása ellen.
„Mocskos Fidesz”
– skandálja a tüntetők egy része.
Már az első napon vergődnek 🏳️🌈 pic.twitter.com/V8WJvV4fYE
— Bede Zsolt (@Bede_Zsolti) September 2, 2024
Az egyik diák a színpadon szólt a társaihoz „Biztos, hogy rendben van az, hogy a mi adónkból fenntartott Hír Tv műsorában elhangzik az, hogy az ország 9. legjobb gimnáziumának tanárai csesszék meg?” – kérdezte, de a mobilok kitiltását és az adócsaló Iványi Gábor vezette egyház iskoláinak bezáratását is megkérdőjelezte.

A kommunista Tanítanék Mozgalom felhívására az ország különböző pontjairól 475 üzenet érkezett Mészáros Csabának és az iskolának. Azt ígérték, mindegyiket eljuttatják a volt igazgatónak, de pár üzenetet fel is olvastak.
„Követeljük, hogy azonnal vonják vissza azt a jogsértést, amit igazgató úr ellen elkövettek. Ha ez nem történik meg, akkor még az ősszel találkozunk, mert észre kell vennünk, hogy ez nem egy elszigetelt eset” – fogalmazott Pilz Olivér.
Ezek ugyanazok...

Megjelent a baloldal legújabb messiása is:

