2024. szeptember 18. - Diána
EUR : 394.27
USD : 353.73
Időjárás ikon34°22°

Átvette a Magyar Honvédség az első KC–390-es taktikai szállítógépét

Több mint tizenegyezer kilométer megtétele, az Atlanti-óceán és fél Európa átrepülése után a brazil Embarer gyárából megérkezett állomáshelyére a Magyar Honvédség elsőként elkészült KC-390 Millennium közepes taktikai szállítógépe.

Az új, hadszíntéri szállítórepülőgépek olyan képességekkel ruházzák fel a honvédséget, amelyekkel korábban nem, vagy csak részben rendelkezett. 

Gripen vadászgépek kíséretében szállt le Kecskeméten a Magyar Honvédség új taktikai katonai szállítógépének első példánya. 

A KC-390 Millennium sugárhajtású szállítógép a brazíliai Sao Paolo államban lévő Embraer gyár repteréről először az onnan 2500 kilométerre lévő Recifébe repült, majd Recife repteréről – az indulást egy helyi repülőgépfotós videón meg is örökítette – az Atlanti-óceánt átrepülve, több mint 4500 kilométert 6 óra 20 perc alatt megtéve érkezett meg az afrikai kontinens előterében lévő, Spanyolországhoz tartozó Kanári-szigetekre. 

A modern vonalú, gyors, sugárhajtású katonai teherszállítógép a Gran Canaria-i közbenső pihenőt követően újabb, közel 4000 kilométert repülve, Nyugat- és Közép-Európát átszelve érkezett meg csütörtök délelőtt kecskeméti állomáshelyére, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár Szállítórepülő-századához.

Mint azt korábban megírtuk: a Magyar Honvédség két KC–390-es repülőgépet vásárolt, mivel ehhez a repülőgéphez hasonló teherszállító gépei még nem voltak a légierőnek.

A KC–390-es repülőgépek a Magyar Honvédség légierejének első igazi hadszíntéri szállító repülőgépei.

Olyan képességekkel ruházzák fel a honvédséget, amelyekkel a hadrendből néhány éve, több mint negyven év szolgálat után kivont An–26-osaink nem rendelkeztek. A KC–390-es a mérete, sebessége, a hatósugara és a szállítható teher tömege alapján is felülmúlja az elődje képességeit. 

A most megérkező gép idén tavasszal már járt a kecskeméti légibázison, amiről a Kecskeméti Televízió is beszámolt. A látogatás célja tesztelés, és a titokvédelmi okok miatt külföldre, a szövetségen kívüli Brazíliába nem kiszállítható NATO-kommunikációs, elektronikai eszközök illesztése és kalibrálása volt.

(MNO)

Képgaléria

(Kattins a képre a nagyobb méretért)
Az oldalunk sütiket használ. Adatvédelmi tájékoztató