A Donald Trump volt elnök elleni harmadik merényletkísérletet az utolsó pillanatban hiúsították meg szombaton, amikor a helyi rendőrök megállítottak egy fegyverekkel és hamis igazolványokkal felfegyverzett férfit a Coachella Valleyben tartott nagygyűlése előtt – közölte a helyi seriff.

A gyanúsítottat a rendőrség szerint a gyűlés helyszínétől mintegy egy mérföldnyire fogták el. Töltött sörétes puska, kézifegyver és nagy kapacitású tár is volt nála.
„Valószínűleg egy újabb merényletkísérletet akadályoztunk meg”
– mondta Chad Bianco Riverside megye seriffje.
A gyanúsítottat, akit Vem Miller néven azonosítottak, a rendőrség egy ellenőrző ponton fogta el, mintegy fél mérföldre a gyűlés bejáratától. Hamis sajtó- és VIP-engedélyek voltak nála.
„Ezek eléggé különböztek ahhoz, hogy riadalmat keltsenek a rendőrökben” – mondta Bianco a Riverside Press-Enterprise szerint.
Miller Bianco szerint egy jobboldali kormányellenes szervezet tagja, és Trump megölését tervezte.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
