2025. december 26. - Eugénia
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Orbán Viktor:Ezt a háborút az Európai Unió elvesztette

Az M1-nek értékelte az évet a miniszterelnök.Évértékelő interjút adott az M1 csatornának Orbán Viktor miniszterelnök, aki szombaton nemzetközi sajtótájékoztatón beszélt az elmúlt esztendő főbb tö...

Az M1-nek értékelte az évet a miniszterelnök.

Évértékelő interjút adott az M1 csatornának Orbán Viktor miniszterelnök, aki szombaton nemzetközi sajtótájékoztatón beszélt az elmúlt esztendő főbb történéseiről, kihívásairól. Az orosz–ukrán konfliktus és a magyar békemisszió kapcsán a kormányfő akkor elmondta: a magyar uniós elnökségnek a háború kapcsán meg volt kötve a keze, hiszen az Európai Unióban nincs konszenzus annak megoldása kapcsán, így a magyar elnökség nem léphetett fel ebben az ügyben, azonban utólag már senki nem vitatja, hogy Magyarországnak joga és szerintünk kötelessége is volt békemissziókat indítani. Ezzel együtt a Mandiner kérdésére Donald Trumpra utalva úgy fogalmazott: alig várja, hogy valaki már kivegye a kezéből a stafétát a békemisszió kapcsán.

A mostani interjúban Orbán Viktor arról beszélt, hogy január 20-án, az új amerikai elnök hivatalba lépésével „új világ kezdődik”, 

de addig is a reális célokat érdemes szem előtt tartani, és javasolt is egy karácsonyi tűzszünetet.

Mint fogalmazott:  „Úgy gondolsz Ukrajnára, hogy minden nap legalább néhány száz vagy ezerrel több özvegy van, sok ezerrel több árva, és te itt élsz ennek a szomszédjában, ezt látod is, meg a hatása alól se tudod magad kivonni. Közben ennek hatására egekbe mennek az árak, tönkremegy az energiapiac”. A miniszterelnök példaként azt hozta fel, hogy amiért eddig egy év alatt hét milliárd dollárt kellett fizetni, az idén már 17 milliárdba kerül.

„Érzed, hogy minden lelassul, nehézzé válik és túl kell élned az évet, az a feladat, hogy ne süllyedj el, ne legyen rosszabb, mint volt. Ez rányomja a bélyegét a szomszédos országok hangulatára, nem beszélve a szegény ukránokról. Ebben éltünk három évig. Azt hogy ennek most vége lehet, az olyan mint, amikor a víz alól fel tudsz jönni, és hosszú idő után levegőhöz jutsz. Ez egy ilyen nagyszerű érzés szerintem és ettől valóban csak karnyújtásnyira vagyunk” – mondta Orbán Viktor.

Arra, hogy mennyire volt sikeres a békemisszió, Orbán Viktor azt mondta: 

az egész helyzetről inkább sírhatnékja van az embernek. 

Amikor átvettük az uniós elnökséget, elfogadhatatlan volt a békéről beszélni. De mi vállaltuk a kockázat, és eljutottunk oda, hogy most mindenki a békésről beszél. De ettől még nincs vége a háborúnak – fejtette ki. 

Felhívta a figyelmet: lett volna lehetőség a tűzszünetre 2022 tavaszán, de a Nyugat ezt nem akarta.

A kormányfő szerint egyértelműen nagy viták lesznek az USA új kormány ás az Európai Unió között. Trump már megüzente, hogy ha nem javítjátok a kereskedelmi mérleget, akkor jönnek a vámok. 

A miniszterelnök kifejtette: van egy új realitás, részben a frontvonalon. Az oroszok törnek előre és az erőviszonyok is egyértelműen. 

Ezt a háborút az Európai Unió elvesztette

 – szögezte le. 

Emellett egy felkészült, elszánt és a civilizációs küzdelemre kész szereplő lépett sorompóba – tette hozzá Trumpra utalva.

A patrióták a teljes nyugati világot meg fogják változtatni

A kormányfő szerint Brüsszelben le vannak maradva egy brossúrával, a világ Trump hivatalba lépésével meg fog változni, a patrióták meg fognak erősödni, ami teljesen átrajzolja a nyugati világot. 

A miniszterelnök emlékeztetett, hogy 2022-ben volt egy pillanat, amikor békét köthettek volna a háborúzó felek, de a nyugat akkor ezt nem szerette volna. A politika világa a leggyakrabban egészen más, mint ahogyan azt az elemzők elképzelik – mondta arra a kérdésre válaszolva Orbán, hogy közvetíthetne-e a háborúzó felek között. Szerinte nincs már szükség közvetítésre, az amerikaiak nagytestű hatalom, elmondják mindenkinek, hogy mit akarnak.  

Brüsszelnek nincs komoly súlya

A miniszterelnök szerint a nagy nemzetközi erőpróbákban, Brüsszel, mint Európa nem létezik. Párizsnak, és Berlinnek van súlya, illetve Rómának. A francia és a német kormány azonban megbukott, ez jól mutatja, Európa erejét ebben a mostani nemzetközi helyzetben. 

Brüsszelben vannak ügyek, ahol Magyarország teljesen összhangban van az ottaniakkal, más ügyekben összebékíthetetlen álláspontunk van. – Például nem engedjük, hogy Magdeburgot csináljanak Magyarországból – nyomatékosította Orbán Viktor. Ilyen még a gender-ügy, amiben be is pereltek minket, ezekben sosem fogunk kibékülni. 

Orbán Viktor: Mi vagyunk Brüsszel ellenzéke

A miniszterelnök elmondta, a patriótáknak az a célja, hogy elfoglalják, és megváltoztassák Brüsszelt, hogy Európa újra megerősödhessen. Arra a kérdésre, hogy a patrióták hogyan tudnák ledolgozni helyzeti előnyüket a néppárthoz, vagy a szocialistákhoz képest, Orbán azt válaszolta, 1988-ban a kommunisták is helyzeti előnyben volnak, ma mégis a Fidesz kormányoz, ami csak akkor alakult meg. 

Minden nappal nőni fog az igény a patriótákra. – Mi sikeresek vagyunk, ők pedig a múltban ragadtak – jelentette ki a régi EP-s pártokról Orbán Viktor. 

A kormányfő jelezte, hogy más európai országok úgy érzik, hogy az orosz-ukrán háború az ő háborújuk, és ezen az alapon érvelnek. Magyarország viszont úgy véli, hogy ez nem a mi háborúnk. 

Hogy áll a magyar gazdaság? 

A miniszterelnök szerint a magyar gazdaság kibekkelte ezt a három évet, és nem veszítettük el a sikeresség esélyét. Mint mondta, a rezsicsökkentés megtartása nagy dolog, és egy évet kivéve minden évben nőttek a bérek még így is, illetve meg tudták védeni a 13. havi nyugdíjat. 

A kormányfő szerint az volt a kérdés, hogy gyógyítandó állapotban tudunk kijönni ebből a helyzetből, vagy rajtra készen, és sikerült fenntartani az utóbbi állapotot. Mint mondta, a magyarok képesek voltak meggyőzni egymást arról, hogy tudunk olyan dolgokat csinálni, amit addig soha. Egymillió új munkahely, rezsicsökkentés, hidak építése a Dunán, gyermekek után járó adókedvezmények – ezek nem voltak 2010 előtt, és sokan úgy gondolták, hogy nem képes Magyarország megteremteni ezeket, de mégis sikerült. 

Orbán Viktor szerint most is olyan dolgok jönnek, amilyenek még nem voltak: Megduplázzák a családi adókedvezményt, munkáshitelt adnak, Demján Sándor-programot indítanak. Arra a kérdésre, hogy a magyar gazdaság növekedése ki tudja-e váltani a német ipar visszaeséséből adódó bajainkat, Orbán azt mondta, ez az egymillió dolláros kérdés, de szerinte minél nagyobb a baj Európában, annál nagyobb erővel kell más piacok felé nyomulni. 

– Ennek a politikai feltéleit megteremtették a gazdasági semlegességgel, a vállalatoknak ki kell használniuk a helyzetet

–jelentette ki Orbán Viktor. 

Kiheverte-e már a kegyelmi ügyet a Fidesz? 

Ezt a kérdést is megkapta Orbán Viktor. Szerinte Varga Judit és Novák Katalin lemondásával több év megfeszített munkájának a gyümölcsét veszítették el. Ezek a női politikusok Orbán szerint világsztárok voltak, sztárokként fogadták őket bárhol a világon. Mint mondta, tudták azt, hogy Magyarország teljesítményét hogyan kell eladni külföldön is. 

– Csinálsz egy marhaságot, amit nem is tudsz megmagyarázni, nem érthető, hogy miért követted el, ez a politikában elfogadhatatlan – jelezte a kegyelmi üggyel kapcsolatban. Orbán Viktor szerint meggyógyultak, de a sebek megmaradnak. Amit túlélünk, az erősebbé tesz minket – tette hozzá. 

A kormányfő a közbeszéd állapotáról azt mondta, méltányosnak kell lenni. Szerinte nem Magyarországon érezzük csak úgy, hogy romlik a színvonal, ezt az egész nyugati világban lehet érezni. A személyes találkozások súlya megváltozik, megváltozik az emberek egymással szembeni beszédmódja, ebbe megy bele a világ, és ez változtatja meg a politikát is. 

Magyarországon meg kell oldani ezt a civilizációs kihívást Orbán Viktor szerint. 

Arról, hogy a miniszterelnök mit kíván Magyarországnak 2025-re, azt mondta: ugyanazt, amit a saját családjának: békét, nyugalmat, egészséget. - Nincs olyan baj, amire ne lehetne megoldást találni, ha az embernek nyitva van a szíve, és a megoldást szeretné keresni. Több megértést, méltányosságot, őszinteséget egymás iránt - magyarázta. Szerinte ezen áll, vagy bukik minden, 

mert jobban fogunk élni jövőre, a kérdés az, hogy tudunk-e szebben élni

 

#Orbán

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!