„Olvasom, hogy mindenféle sületlenségeket hordanak össze. Így szokott ez lenni. Pedig semmi más nem történt, csak a miniszterelnök kivette a szabadságát” – mondta a Blikknek Indiából Orbán Viktor, aki a feleségével és a két lányával nyaral az országban. Orbán azt mondta, a múlt és a jövő miatt esett Indiára a választásuk.

„Vasco da Gama, akit még az ifjúsági regényekből kedveltem meg. Az ő nyomába ”eredtem. Kedvenc felfedezőm, jelentősége legalább akkora, mint Kolumbuszé. Ennyit a múltról. A másik ok, amiért itt vagyunk, az a jövő. India gazdasága robbanásszerű fejlődés előtt áll” – mondta Orbán.
Arra a felvetésre, hogy van, aki azt állítja, hogy egészségi okokból, gyógykezelés miatt utazott Indiába, Orbán ezt válaszolta:
Makkegészséges vagyok. Ne reménykedjenek!
A hagyományos indiai gyógyászattal foglalkozó intézet vezetőjéről, Krishna Kumarról szóló kérdésre azt válaszolta, hogy ő az egyetlen indiai, akit ismer és tud magyarul. “Őt kértem meg, hogy azokat a helyeket, amiket kulturális szempontból érdemes meglátogatni, mutassa meg nekem” – mondta Orbán, aki feleségével, Lévai Anikóval, és két legkisebb lányukkal, Flórával és Rózával, valamint ötfős kíséretével utazott el.
A miniszterelnök azt mondta, az utazást ő fizeti, szerinte India nem arról híres, hogy turistaparadicsom lenne. “Aki luxusra vágyik, menjen inkább egy osztrák síparadicsomba vagy a Bahamákra. Akit a kultúra érdekel, jöjjön Indiába!” – mondta.
Orbán egy nappal azután vette ki a szabadságát, hogy január 1-jén véget ért a magyar EU-elnökség.
“Másnap kivettem a szabadságom és tudtunk is indulni. Az EU-elnökség nagy menet volt, még nekem, sokat látott csatalónak is fel kellett kötni a gatyát. Itt Indiában sem pihenünk sokat, de azért jó kiszakadni az otthoni verkliből” – mondta Orbán, hozzátéve, hogy Donald Trump január 20-i elnöki beiktatása után kezdődik majd a nagyüzem. Kitért arra is, hogy január 17-én a Kossuth rádióban kezd majd, a szokásos pénteki interjúval. A miniszterelnök azt mondta, két ünnep között is dolgozott, kiosztotta a feladatokat.
“Két fontos területtel kell most foglalkozni: Trump közelgő beiktatása miatt a külpolitikával, a külügyminiszterrel napi egyeztetésben vagyunk most is. Meg kellett indítani az új gazdaságpolitika 21 pontját, ezt pedig Nagy Márton miniszter felügyeli. Mindkét terület a legjobb kezekben van”
– mondta.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
