2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Kínába vezethet Donald Trump első útja elnökként

A megválasztott elnök már beszélt is telefonon a kínai elnökkel.

Donald Trump közölte tanácsadóival, hogy hivatalba lépése után Kínába akar látogatni – mondta a CNN-nek három, a megválasztott elnökhöz közeli forrás, akik szerint Trump nyílt párbeszédet kíván folytatni Pekinggel, ugyanakkor keményvonalas álláspontot képvisel majd az országgal szemben. 

A források hozzátették: Trump Indiába is ellátogatna, hogy találkozzon az ország miniszterelnökével, Narendra Modival, akivel régóta jó kapcsolatokat ápol.  

Trump, aki azzal kampányolt, hogy elnökként vámokkal és más intézkedésekkel célba venné Kínát, pénteken telefonon beszélt Hszi Csin-ping kínai elnökkel. A megválasztott elnök elmondása szerint többek között a kereskedelemről és a TikTok amerikai betiltásáról tárgyaltak. Trump meghívta Hszit a hétfői beiktatásárais, de Kína várhatóan Han Cseng alelnököt küldi a ceremóniára. 

Trump régóta amellett érvel, hogy az amerikai elnököknek közvetlenül kell beszélniük a külföldi ellenfeleikkel, és a kampánykörútján is gyakran dicsekedett azzal, hogy olyan vezetőkkel ápol remek kapcsolatokat, mint Hszi és Vlagyimir Putyin orosz elnök. 

#Donald Trump #Kína

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!