2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Késelés volt a berlini holokauszt-emlékműnél, egy férfi súlyosan megsérült

Egy férfi súlyosan megsérült péntek este a berlini holokauszt-emlékműnél, amikor egy ismeretlen elkövető éles tárggyal támadt a helyszínen tartózkodókra. A Tagesspiel információi szerint az elkövető elmenekült a helyszínről, a rendőrség elkordonozta az emlékű környékét és nagy erőkkel keresi a tettest.

A lap úgy értesült, hogy a sérült férfit szúrt sebbel szállították kórházba. Hivatalosan annyit közölt a rendőrség, hogy „egy éles tárggyal” szúrták meg, ám belsős információk alapján úgy tudják, hogy késelésként kezelik az ügyet.

Úgy tudni, hogy a bűncselekmény helyszíne a meggyilkolt európai zsidók emlékművének északi részén, a Behrenstraßén volt, nem messze a berlini amerikai nagykövetségtől. Az viszont még nem világos, hogy a bűncselekménynek köze van-e az amerikai nagykövetséghez vagy magához az emlékműhöz. A Tagesspiegel információi szerint a bűncselekmény helyszínén egy összecsukható kést találtak. A gyanúsított állítólag szökésben van, ezért rendőrség ezért nagyszabású hajtóvadászatot indított.

#Németország #késelés #Holokauszt

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!