2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

A fideszes Riz Gábor bejelentette: kiszáll 2026-ban

Nem folytatja 2026-tól parlamenti képviselő pályafutását, Riz Gábor, a Borsod-Abaúj-Zemplén 3. választókerület (Ózd) elnöke, derül ki a Facebook-oldalán.

Riz Gábor éppen 20 éve tölti be a posztot, 15 éve parlamenti képviselő is, és úgy érzi, itt az idő a változásra. 

A politikus ezzel megerősítette a két héttel ezelőtti információt a lemondása tényéről. Utódja Csuzda Gábor lesz, akinek sok sikert kívánt az „embert próbáló feladathoz”. 

Az EP-választáson Ózd azon városok egyike volt, ahol a Fidesz az országos átlagnál jobban szerepelt (48 százalék), míg a Tisza elmaradt attól (26 százalék).

Azonban nem Riz lesz az egyetlen fideszes képviselő, aki már nem fog elindulni a 2022-es választáson. Köztük van többek között Hende Csaba és Aradszki András is. 

#Ózd #riz gábor

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!