2025. december 15. - Valér
Időjárás ikon
EUR 383.88 :
USD 327.18 :

Összehangolt rakétacsapásokat mért Pakisztánra az indiai hadsereg

Nem sokkal azután, hogy a pakisztáni Kasmírban több helyszínen robbanásokról számoltak be, az indiai hadsereg kedd este megerősítette, hogy a Sindoor-hadművelet keretében általuk terroristákhoz köthetőnek titulált létesítményekre mértek rakétacsapásokat. A közlemény szerint összesen kilenc helyszínt támadtak.

A közleményben az indiai hadsereg kiemelte, szerintük a csapások fókuszáltak voltak, nem az eszkaláció volt a céljuk és nem értek pakisztáni katonai infrastruktúrát. Álláspontjuk szerint India jelentősen visszafogta magát a célpontok kiválasztásánál és a támadások módjánál. Hangsúlyozták, hogy a csapásokkal a kasmíri lövöldözésre reagáltak. A hadsereg a támadás után az X-en azt írta, igazságot szolgáltattak.

Pakisztán már a hivatalos megerősítés előtt is Indiát vádolta a támadással, utána pedig azt nyilatkozták, hogy a pakisztáni légierő azonnal reagált, és lezárta a légterét. Ahmed Sharif Chaudhry azt mondta, ezt a provokációt nem hagyják szó nélkül, és Pakisztán reagálni fog a támadásra egy általa választott időpontban és helyen. A pakisztáni állami média szerint a csapásokban csak civilek sérültek meg, egy gyerek állítólag meg is halt, egy nő és egy férfi pedig súlyosan megsérültek.

#Pakisztán #konfliktus #India

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!