A momentumos önfeladásra reagált a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke.
Mint ismert, Fekete-Győr András, a hazaáruló párt korábbi, bukott elnöke bejelentette, hogy a Momentumnak nem kellene elindulnia 2026-ban a választásokon.
Erre reagált Lánczi Tamás, aki az alábbiakat írta:
Fekete-Győr András, a Momentum volt elnöke azt javasolja, hogy a párt ne induljon el a 2026-os országgyűlési választáson, lényegében számolja fel magát.
Tekinthetnénk erre úgy is, mint egy bukott, partvonalra szorult politikus bosszújára, itt azonban többről van szó. A Momentum kezdetektől fogva külföldi erők támogatását élvező politikai formáció: első politikai akciójuk az volt, hogy Budapest ellenében hozzásegítették Párizst az olimpia megrendezéséhez. Később büszkén lobbiztak azért, hogy Magyarországot megfosszák az uniós pénzektől. A 2022-es választásokon más pártokkal együtt az amerikai Demokrata Párt közeli érdekcsoportok által biztosított több milliárd forintból kampányoltak. Most azonban úgy tűnik, a külföldi megbízóik le akarják takarítani őket a pályáról, hogy más politikai erőknek nyissanak teret. Kérdés, hogyan reagálnak a külföldről megküldött selyemzsinórra a párt jelenlegi irányítói. Előzékenyen félreállnak, vagy életükben először megpróbálnak függetlenedni külföldi megbízóiktól?
Sose késő a magyar szuverenitást választani.
