2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Elon Musk távozik a Fehér Házból

Elon Musk, a világ leggazdagabb embere bejelentette, hogy távozik a Trump-adminisztrációból, miután segített vezetni egy kampányt az amerikai kormány méretének csökkentésére. Musk azonban elmondta, a munka folytatódni fog.

Az X közösségi média platformján közzétett bejegyzésében Musk megköszönte Trumpnak a lehetőséget, hogy segíthetett a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium (ismertebb nevén DOGE) vezetésében.

Szeretném megköszönni Donald Trump elnöknek a lehetőséget, hogy csökkenthettük a pazarló kiadásokat

– írta Musk.

Musk komoly szerepet vállalt a bürokrácia csökkentésében

A Fehér Ház szerdán este kezdte meg Musk speciális kormányzati alkalmazotti szerepének megszüntetését, írja a BBC. Szerepe ideiglenes volt és távozása nem váratlan, azt előre lehetett tudni.

Musk „speciális kormányzati alkalmazottként" dolgozott, ami lehetővé tette számára, hogy évente 130 napot töltsön szövetségi munkával. Trump január 20-i beiktatásától számítva ez a határidő május végén járt volna le.

A dél-afrikai születésű tech-mogul eredetileg azt ígérte, hogy rengeteg megtakarítást eszközöl a szövetségi kormányzat költségvetéséből. A DOGE eredményeként becslések szerint a 2,3 milliós szövetségi civil munkaerő közül 260 000 fő távozott vagy fogadott el végkielégítési ajánlatot.

Musk most optimistán nyilatkozott a DOGE jövőjéről:

A DOGE küldetése csak erősödni fog az idő múlásával, ahogy életmóddá válik az egész kormányzatban.

A tech-vállalkozó távozása ellenére úgy tűnik, a kormányzati hatékonyság növelésére irányuló törekvések folytatódnak. A Trump-adminisztráció továbbra is elkötelezett a szövetségi bürokrácia karcsúsítása mellett, bár a konkrét célok és módszerek változhatnak Musk távozásával, írta a Magyar Nemzet.

#Fehér Ház #Elon Musk #Donald Trump

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!