2026. február 09. - Abigél,Alex
Időjárás ikon
EUR 378.61 :
USD 321.07 :

Cseh Katalin eufórikus örömben tört ki, amiért Brüsszel kimondta: fontosabbak az LMBTQ-tartalmak, mint a gyermekvédelem

A politikus szerint a kormány „láthatatlanná akart tenni egy egész közösséget”.

Ahogy korábbi cikkünkben már beszámoltunk róla, az EU Bíróságának főtanácsnoka június 5-én, csütörtökön délelőtt hivatalos álláspontot tett közzé, amely szerint

Magyarország az LMBTI-tartalmakhoz való hozzáférés megtiltásával, illetve korlátozásával megsértette az uniós jogot.

Ez pedig nem jelent mást, minthogy az EU Bíróság szerint az LMBTI-tartalmakhoz való hozzáférés joga erősebb, mint a gyermekvédelem érdeke.

A törvény „nem védi a gyerekeket”

„Ma fontos vélemény született Luxemburgban: a homofób törvénnyel a magyar kormány hivatalosan is megsérti az uniós jogot, és elárulja az EU alapértékeit is” – ezt már Cseh Katalin írja hivatalos Facebook-oldalán a hírre reagálva. A Momentum politikusa szerint a törvény megtiltja, hogy fiatalok LMBTQ-emberek életéről halljanak, így az nem védi a gyerekeket, „hanem láthatatlanná akar tenni egy egész közösséget”. 

(Mandiner)

#Európai Unió #lmbtq #Momentum #Cseh Katalin

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!