A főpolgármester a leállás után hangsúlyozta, hogy az akcióval senki életét nem akarták megnehezíteni, és bejelentette, hogy elindulnak a főváros és a kormány közötti tárgyalások.

„Ez a leállás kiállás Budapestért. A kezdeményezés célja, hogy a Főváros megmutassa: a kormányzati elvonások kivéreztetik Budapestet és immár az alapvető közszolgáltatások is veszélybe kerültek. A Budapest melletti kiálláshoz több fővárosi cég és intézmény szakszervezetei is csatlakoztak. Ez a kiállás is bizonyítja: a budapestiekért dolgozó 27 ezer munkavállalót nem véletlen nevezhetjük úgy, hogy Budapest-család" – írta Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala a közleményben, melyhez hozzátették: pénteken összesen tizennégy fővárosi szakszervezet tart szolidaritási akciót.
A leállást követően a főpolgármester, Karácsony Gergely videóban szólt a budapestiekhez.
Az elmúlt 10 percben olyan dolog történt Budapesten, amire évtizedek óta nem volt példa. 10 percig nem járt Budapesten a közösségi közlekedés. Ez volt az első figyelmeztetés. Annak érdekében, hogy fölhívjuk mindenkinek a figyelmét arra: veszélyben vannak a budapesti közszolgáltatások
– kezdte az alkalmatlan főpolgármester.
Hangsúlyozta: a mai akcióval nem akartak senkinek kárt okozni, senkinek nem akarták megnehezíteni az életét, éppen ezért választották ezt az időpontot, mert talán ilyenkor tudják a leginkább nélkülözni Budapesten a közösségi közlekedést.
Mégis szükség volt erre a figyelemfelhívásra, hogy máskor soha ne kelljen nélkülöznünk ezeket a közszolgáltatásokat. Az én főpolgármesteri döntésem volt most az, hogy 10 perc szünetet tartunk. Enyém a felelősség – jelentette ki.
Elmondta, hogy nagyon büszke arra, hogy a mostani felhíváshoz nagyon sokan csatlakoztak, és sok helyen leállt az élet ebben a 10 percben.
“Az, hogy ez a város milyen erős, és hogy nem lehet vele ujjat húzni, abból is látszik, hogy a kormány végül is mégiscsak tárgyalóasztalhoz hívott minket, ezért a jövő héten elindulnak a főváros és a kormány közötti tárgyalások – jelentette be.
Számomra a legtermészetesebb dolog az, hogy tárgyalni fogok a kormány képviselőivel
- zárta videóját.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
