Bakondi György a műsorban felidézte, hogy Magyarország ellen számos esetben indított eljárást az EU a migránsok miatt, ezek között van az az ügy is, ami miatt naponta egymillió eurós bírságot szabtak ki az országra.

Hozzátette, az EU azt akarta elérni, hogy a migránsok Magyarországon nyújthassák be a menekültkérelmüket, és ne egy másik országban, például Szerbiában.
"Ez egy világos felhívás arra, hogy be kell engedni az illegális bevándorlókat" - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy ebben az ügyben egy lehetősége van a kormánynak:
egy nemzetközi ügyvédi iroda segítségével indítanak pert az unió bírósága ellen.
Mint megjegyezte, a "komoly reputációval rendelkező" ügyvédi csapatnak két olyan munkatársa is van, aki korábban a bíróság tagja volt.
A kormány már decemberben bejelentette, hogy jogi útra terelik a vitás kérdést, ennek érdekében el is különítettek 600 millió forintot az eljárásra.
