2025. november 11. - Márton
Időjárás ikon
EUR 383.16 :
USD 331.2 :

Novák Előd feljelentette Karácsonyékat a Pride miatt

Feljelentést tett Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke Karácsony Gergely és bűntársai ellen.

Novák Előd a feljelentésében arra hivatkozott, hogy 

a Btk. szerint „aki megtiltott gyűlést szervez, vagy azon való részvételre a gyülekezési jogról szóló törvény szerint felhív, ha más bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”

Kedden Tuzson Bence igazságügyi miniszter is arról beszélt, hogy a most szombati Budapest Pride tiltott rendezvény, oda embereket toborozni bűncselekmény, azon részt venni szabálysértés, Karácsony pedig a saját politikai céljai érdekében erre akarja rávenni az embereket. 

Karácsony viszont úgy látja, nincs olyan jogszabály ami alapján a Pride résztvevőit büntetni lehetne, senkinek semmi oka rá, hogy ne érezze magát biztonságban.

Tuzson fenyegetését viccesnek tartja, szerinte a miniszter nincs tisztában a jogszabályokkal. 

Szombatra a Mi Hazánk és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) bejelentettek a Városháza Parkhoz egy gyűlést. Hétfőn Karácsony azt mondta, a Városháza parkban lesz a gyülekező, mire a HVIM vezetője bejelentette, hogy feljelentették Karácsony Gergelyt, mert szerintük el akarja lehetetleníteni a gyűlésüket.

#HVIM #feljelentés #Novák Előd

Mutasd a hozzászólásokat!