Elismerte az ukrán katonai hírszerzés vezetője, hogy menekülnek az ukrán férfiak a toborzó tisztek elől, akik üldözik őket.

Kirilo Budanov arról beszélt, hogy minden állampolgárnak részt kell venni a harcban és senki nem menekülhet el a területi toborzóközpont elől. A vezérőrnagy ezzel elismerte, hogy a szervezet üldözi azokat, akik nem akarnak a frontra kerülni.
A TCK, vagyis a területi toborzóközpont emberei, gyakran a rendőrség segítségével, vagy legalábbis tétlen szemlélődése mellett, az utcáról rabolják el azokat a férfiakat, akik nem tartották be a mozgósítás szabályait.
A szabályok közé tartozik például a lakcím frissítése, amit sokan megpróbálnak elkerülni, nehogy a frontra vigyék őket. A rettegett TCK-sok a nyílt utcán sem riadnak vissza a bántalmazástól – adta hírül a Hír TV.
A hadiállapotra való hivatkozással végrehajtott kínzás áldozata lett a kárpátaljai férfi, Sebestyén József is. Mint ismeretes, a kárpátaljai magyar családapa a verés után csak térdelni tudott a fájdalomtól. Az ukrán sorozó tisztek Beregszászon betuszkolták egy mikrobuszba, először Ungvárra, majd Munkácsra vitték, ahol vasrudakkal agyba-főbe verték, később belehalt sérüléseibe.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
